Ballina Etiketimet Agim Xhafka

Etiketim: Agim Xhafka

Jemi të shoqatës

TE DERA... Nga Agim Xhafka  -Tak,tak,tak... Para meje rrinin dy çuna të pashëm,elegantë,të qeshur,me dhëmbë bardhë si bora. Të gjatë me kokën deri në tavan. -Urdhëroni,flisni,-u thashë. -Jemi të...

Sqarimi i Bushatit

Gazetari Agim Xhafka ka ironizuar qëndrimin e Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme lidhur me negociatat me Greqinë. Nga kjo ministri nuk ka...

Qytetari amerikan i shkruan Lu: Ti di shqip, por nuk njeh...

Nga Agim Xhafka  Agim Xhafka përmes një komenti në rrjetet sociale i është përgjigjur paralajmërimit të bërë nga Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu,...

Gëzim Kame, në 70-vjetorin e këtij artisti të madh

Nga Agim Xhafka Pas disa ditësh mbush 70 vjet ai që na mbushi një jetë me art, me emocion, me ngazëllim, hare, lot e trokitje...

Kjo Shqipëri nuk është e imja, ma kanë vjedhur e më...

Nga Agim Xhafka Çdo vit unë vij në Shqipëri. E marr parasysh udhëtimin e gjatë nga Amerika, lodhjen, shpenzimet se dua të gjendem mes njerëzve...

“Kur dëgjoj “lehjet” e Tahirit, kuptoj se s’është shkarkuar. Ky është...

Reagimi i Ministrit në detyrë, Saimir Tahiri për raportin e DASH ka shkaktuar mjaft reagime në rrjetet sociale. Raporti i DASH thotë se Shqipëria...

Dashnorja…

Nga Agim Xhafka/Dje u varrosën dy trupa, një mashkull në Fier dhe një femër në Lushnjë. Të dy vrarë nga plumbat. Nxjerrë nga revolja...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...