E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Agim Xhafka

Etiketim: Agim Xhafka

Gëzim Kame, në 70-vjetorin e këtij artisti të madh

Nga Agim Xhafka Pas disa ditësh mbush 70 vjet ai që na mbushi një jetë me art, me emocion, me ngazëllim, hare, lot e trokitje...

Kjo Shqipëri nuk është e imja, ma kanë vjedhur e më...

Nga Agim Xhafka Çdo vit unë vij në Shqipëri. E marr parasysh udhëtimin e gjatë nga Amerika, lodhjen, shpenzimet se dua të gjendem mes njerëzve...

“Kur dëgjoj “lehjet” e Tahirit, kuptoj se s’është shkarkuar. Ky është...

Reagimi i Ministrit në detyrë, Saimir Tahiri për raportin e DASH ka shkaktuar mjaft reagime në rrjetet sociale. Raporti i DASH thotë se Shqipëria...

Dashnorja…

Nga Agim Xhafka/Dje u varrosën dy trupa, një mashkull në Fier dhe një femër në Lushnjë. Të dy vrarë nga plumbat. Nxjerrë nga revolja...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...