E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Agim Xhafka

Etiketim: Agim Xhafka

Hedh polici një gur në lumë

Nga Agim Xhafka - Më ndodhi fiks një vit më parë. Ishte fundmaji dhe kthehesha nga një javë pushime në Vollos të Greqisë. Sa kalova...

Shtet komik, kryeministër ekranaxhi

Nga Agim Xhafka Nëse të bije rruga nga Blloku do shohësh me siguri Benin. Është një person rreth 40 vjeç. I dobët,ecën ngadalë e pakëz...

Dënimi është dhënë

Agim Xhafka Tasimi ka tre ditë që fle para drejtorisë së policisë në Tiranë. Ja, te ajo lulishtja atje. Hedh kapotën sipër e pret mëngjesin....

Jemi të shoqatës

TE DERA... Nga Agim Xhafka  -Tak,tak,tak... Para meje rrinin dy çuna të pashëm,elegantë,të qeshur,me dhëmbë bardhë si bora. Të gjatë me kokën deri në tavan. -Urdhëroni,flisni,-u thashë. -Jemi të...

Sqarimi i Bushatit

Gazetari Agim Xhafka ka ironizuar qëndrimin e Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme lidhur me negociatat me Greqinë. Nga kjo ministri nuk ka...

Qytetari amerikan i shkruan Lu: Ti di shqip, por nuk njeh...

Nga Agim Xhafka  Agim Xhafka përmes një komenti në rrjetet sociale i është përgjigjur paralajmërimit të bërë nga Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu,...

Gëzim Kame, në 70-vjetorin e këtij artisti të madh

Nga Agim Xhafka Pas disa ditësh mbush 70 vjet ai që na mbushi një jetë me art, me emocion, me ngazëllim, hare, lot e trokitje...

Kjo Shqipëri nuk është e imja, ma kanë vjedhur e më...

Nga Agim Xhafka Çdo vit unë vij në Shqipëri. E marr parasysh udhëtimin e gjatë nga Amerika, lodhjen, shpenzimet se dua të gjendem mes njerëzve...

“Kur dëgjoj “lehjet” e Tahirit, kuptoj se s’është shkarkuar. Ky është...

Reagimi i Ministrit në detyrë, Saimir Tahiri për raportin e DASH ka shkaktuar mjaft reagime në rrjetet sociale. Raporti i DASH thotë se Shqipëria...

Dashnorja…

Nga Agim Xhafka/Dje u varrosën dy trupa, një mashkull në Fier dhe një femër në Lushnjë. Të dy vrarë nga plumbat. Nxjerrë nga revolja...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...