E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Agim Xhafka

Etiketim: Agim Xhafka

Kemi Inva Mula, por kemi edhe Niko Dhales

Nga Agim Xhafka - Titulli duhet shpjeguar. Më poshtë është një foto, një poster i teatrit La Scala di Milano,teatrit të famshëm. I cili kerkoi...

Sot në mëngjes në rrugët e qytetit tim vdiq një njeri

Nga Agim Xhafka / ENDACAKU... Sot në mëngjes në rrugët e qytetit tim vdiq një njeri. Quhej Arben,i sëmurë epileptik,ishte 38 vjeç. I pastrehë prej...

Volkswageni im…

Nga Agim Xhafka - Kur  po votohej ligji i arsimit të lartë,më erdhi para syve makina e vjetër poshtë pallatit tim. Qe një Volkswagen...

Kur më pyesin për turizmin

Nga Agim Xhafka - Më pyetën në telefon: -Ç’gjë të veçantë ka Shqipëria që e dallon nga shtetet e tjera? Duam të bëjmë një fletëpalosje si...

Tahiri dhe kartela

Nga Agim Xhafka - E nxorën Nuron nga psikiatriku. I dha doktori diagnozën se tani ishte gati i shëruar. Hypi në autobuz dhe shtyu dikë...

Xha Llazi ka nisur fushatën

Nga Agim Xhafka - Xha Llazi ka nisur fushatën. -Na i rriti dyfish pensionet Rama,-u thotë banorëve të pallatit. -Nuk i shkon rrena moshës tënde,-i tha Alqi,...

Ndahet papritur nga jeta gazetari i njohur shqiptar

Është ndarë në mënyrë të papritur nga jeta gazetari, historiani e redaktori shqiptari Thimi Nika. Lajmin e hidhur për këtë ikje e ka dhënë miku...

Gëzim Kame si festë kombëtare, sjell te Turbina dramën “Terrori”

Nga Agim Xhafka Më datë 5 tetor, pra të premten e ardhshme në Teatrin “arTurbina” do jepet shfaqja e dramës “TERROR”. Nuk do ishte ngjarje...

Humor/Koncesioni i leshit

Nga Agim Xhafka -Berberi i Fierit është akoma në qiell të shtatë. Tani iu harrua mbiemri. Berberi i Ramës e thërrasin dhe e tregojnë me...

Fatura e hepatitit

Nga Agim Xhafka - Ndërsa dëgjoja një mjek higjenist që këshillonte nga tv: -Mos pini ujë nga çezma se do sëmureni me hepatit. -Mos pini ujë në...

EDITORIAL

Nuk flitet më për zgjedhje vendore, pa ikur Edi Rama

Zv/kryetari i LSI, Luan Rama tha këtë të hënë te "Opinion" se vendimi radikal për dorëzimin e...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...