E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Adriatik Dosti

Etiketim: Adriatik Dosti

Prapë Shteti me Koha Jonë?….

Nga Adriatik Dosti E nisi Berisha me burgosje gazetaresh, me arrestime, me shoqerime ne polici.. me kontrollet idiote financiare te Blerim pordhes...etj etj... ...Dhe kulmoi me...

Si të plakesh bukur…

Nga Lela Dardha Kokona   Po shkonte ora 11 e 30 e natës! Ishte një vapë përvëluese e këtij korriku. Rrotullohesha nëpër krevat e s’po arrija të flija...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...