E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Administratë

Etiketim: administratë

“Bëhen me listë partie”, qytetarët dyshues për punësimet në administratë

Punësimet fiktive në burgje është skandali më i fundit i publikuar përmes përgjimeve të drejtorit të burgjeve Arben Çuko prej Zërit të Amerikës. Pavarësisht...

Hapen 803 vende pune në administratë, ja si të aplikoni

Prezantohet platforma online për punësimin e studentëve ekselentë, një premtim ky i kryeministrit Edi Rama në dhjetor të vitit të kaluar kur studentët nisën...

Shtrëngohet punësimi në administratë – Ndryshojnë rregullat, kualifikimi për intervistë minimumi...

Këshilli i Ministrave ka miratuar një seri ndryshimesh për mënyrën si do të bëhen pranimet në administratën publike.  Ato parashikojnë që tashmë asnjë kandidat...

Trefish më i lartë luksi i zyrave të administratës qendrore: 40...

Ndryshimi i strukturës qeveritare pas zgjedhjeve të qershorit 2017 dhe riformatimi i zyrave të administratës qendrore sidomos, ka rritur në mënyrë dramatike shpenzimet për...

200 vende të reja pune në administratë

Numri i punonjësve dhe praktikantëve me kontratë të përkohshme për vitin 2018 në njësitë e qeverisjes qendrore është shtuar me 200 punonjës. Qeveria ka...

Malaj denoncon skandalin: Pa mbushur 1 javë në punë, Adi hiqet

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj, ka denoncuar rastin e një qytetari nga Fushë-Kruja, i cili sipas saj është emëruar në administratë, por pa kaluar...

Emërimet abuzive në administratë sipas drejtorive – Si po ristrukturohen institucionet

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit dhe bashkitë e vogla kryesojnë listën e institucioneve publike sa i takon numrit të emërimeve të paligjshme (familjare, politike dhe...

Reforma në administratë, zv/kryeministrja: Ja kush do të qëndrojë

Reforma në administratë pritet të prekë një numër ende të pacaktuar punonjësish. Por, ndërsa nuk dihet se kush do të largohet, zv/kryeministrja Senida Mesi...

Habit deputeti i PD-së: Punonjëset e administratës të ngrenë këmbët lart

Deputeti demokrat i Lushnjes Myslim Murrizi ka bërë një tjetër deklaratë “bombë” pas denoncimit me foto se çfarë bëjnë policet në komisariatin e Lushnjes. Muzrri shkruan në Facebook se femrat në...

Punë në administratë? Fati juaj në dorën e tre grave të...

Qeveria "Rama 2", do ta nis me vrull punën, duke nisur nga sita e punës në administratë. Kështu, pranë Partisë Socialiste, do të ngrihet...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...

“Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim”

Nga Veton Surroi Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala...