E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Adi Krasta

Etiketim: Adi Krasta

Adi Krasta nuk paguhet për festivalin: Zoti drejtor…

I magjishëm ky edicion i Festivalit të Këngës në RTSH. Adi Krasta e nisi festivalin e 56-të me këngë. Supriza e natës së parë,...

Mbërrin në Tiranë këngëtari i famshëm italian, Riccardo Cocciante (FOTO)

Ka mbërritur në Tiranë, shoqëruar nga bashkëshortja e tij, këngëtari i madh italian, Riccardo Cocciante. Kantautori i njohur vjen në Shqipëri si i ftuar...

Magjia e Festivalit në RTSH, organizatorët e edicionit të 56-të zbulojnë...

Autori dhe drejtuesi i këtij Festivali, Adi Krasta nuk do të jetë i vetëm në skenën e rrallë të ndërtuar për festën më të...

Jeni gati për Festën e Muzikës Shqiptare? Sapo kanë nisur shitjet...

Organizatorët e Festivalit të 56-të në RTSH janë duke i dhënë dorën e fundit përgatitjeve të ngjarjes më të madhe muzikore të vitit. E...

Festivali në RTSH. Adi Krasta: Nuk do pranoja ta drejtoja nëse…

Pasditen e së premtes u mbajt në sallën “Vienna” në Hotel Rogner, konferenca për shtyp, mbi Festivalin 56-të  të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar....

VIDEO/ Risitë e festivalit në RTSH, Krasta befason: Kur të vendos...

Festivali i fundvitit në RTSH është festivali më i vjetër në Shqipëri, i cili në njëfarë mënyre ka qenë ‘institucioni’ i këngës së lehtë...

Luana do të “zëvendësojë” Adi Krastën në Top Channel

E shtuna konsiderohet si dita më e rëndësishme e javës sa i takon audiencës.  Përgjithësisht televizionet i japin mbrëmjes së të shtunës spektaklet më...

Gazetarja rrëfen darkën me Ramën: Çfarë na tha për ‘mediat e...

Gazetarja Jonida Shehu ka dhënë dje një intervistë për për Adi Krastën në programin “E diell”. Gjatë intervistës së saj, Shehu ka folur  për darkën...

Projekti “Baballarë dhe Vajza”, Adi Krasta thyen betimin, prezanton vajzën (VIDEO)

I larguan nga ekrani për më shumë se dy vite dhe pothuajse hermetik për jetën e tij familjare, Adi Krasta, për herë të parë...

Adi Krasta rikthehet në Top Channel

Adi Krasta rikthehet tek Top Channel. Kjo bëhet me dije nga vetë televizioni. Krastës i është besuar drejtimi i programit të madh të çdo të diele...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...