E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Abuzimet

Etiketim: abuzimet

Akuzat e tmerrshme për torturën, abuzimet dhe vrasjet në jetimoret katolike

Pretendimet për tortura, abuzime seksuale dhe madje edhe vrasjen e fëmijëve në një jetimore katolike janë rigjallëruar dekada pas ngjarjeve të dyshuara. Dokumentet publike dhe...

Arbjola Halimi: Protesta e radhës e PD kundër Ministrit Beqaj

Flet deputetja e PD-së, Arbjola Halimi për gjendjen e Kuvendit, mbi protestën e radhës si dhe mbi të fshehtën që mban Ministria e Shëndetësisë Intervistoi:...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...