E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet #27janar

Etiketim: #27janar

Protesta e opozitës. Basha: Qeveri antimafie, zgjedhje të reja. Kryemadhi: Rama...

Opozita zhvilloi sot një nga protestat më masive që janë mbajtur në Tiranë. Qindramijëra qytetarë ju përgjigjen apelit të opozitës dhe mbushën sheshet kryesore...

Ylli Manjani: Mos provokoni protestën me njerëz të paguar nga droga

Ish-ministri Ylli Manjani ka akuzuar segmente të qeverisë se po provokojnë protestuesi. Në një reagim në Facebook, ai u bënë thirrje përfaqësuesve të Minsitrisë...

Sot drejt Tiranës; me autobuzë, makina, trena, biçikleta, zetorë, në këmbë

Shqipëria sot drejt Tiranës; me autobuzë, me makina, me trena, me motorë, me zetorë, me biçikleta, në këmbë. Janë nisur protestuesit. Para kryeministrisë do të jetë...

Kryemadhi: Protestoni për një Shqipëri më të mirë

Në takimin me LSI  njësinë nr.8 në Tiranë  kryetarja Monika Kryemadhi, i ka bërë thirrje qytetarëve që protestën e 27 janarit mos ta braktisin,...

Basha në Shkodër: Në 27 Janar të mundim mallkimin

Pritja e shkodranëve për Kryetarin e Partisë Demokratike që në hyrje të qytetit me një varg të gjatë makinash, tregoi akoma pa nisur aktivi,...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...