E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet 20 vite

Etiketim: 20 vite

20 vite nga vrasja e Azem Hajdarit, PD ceremoni për të...

Partia Demokratike ka përgaditur një ceremoni për të nderuar kujtimin e ish liderit të studentve të dhjetorit Azem Hajdari në 20 vjetorin e vrasjes...

20 vite radio Kontakt, pritja gala që bashkoi personalitetet e vendit...

Një ndër radiot e para private në Shqipëri, radio Kontakti zhvilloi mbrëmjen e djeshme pritjen gala me rastin e 20-vjetorit të themelimit. Në ceremoninë...

20 vite pa shenjtoren Nënë Tereza

Sot mbushen 20 vite kur në Kalkuta të Indisë në moshën 87-vjeçare murgesha katolike shqiptare Nënë Tereza, fituese e çmimit Nobel për Paqe dhe tashmë...

20 vite të përgjakshme, harta tregon sulmet makabre terroriste në mbarë...

Të dhënat nga "Baza e Terrorizmit Global" të përpiluara në një vizualizim i të dhënave, tregojnë veprimtarinë terroriste në dy dekadat e fundit. Në...

Nëna del për herë të parë nga shtëpia 20 vite pas...

Nënë Merushja nga Lushnja 'dënoi' veten pas vdekjes së dy djemve 20 vite më parë, duke u burgosur brenda shtëpisë së saj nga dhimbja...

Gruaja jetoi 20 vite me kufomën e të birit, “S’e dija...

Një jetë  pa kuptuar asnjë. Ka jetuar me kufomën e të birit për 20 vjet. Historia e cuditshme e Rita Midwood Wolfensohn, që në...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...