E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet 20 vite

Etiketim: 20 vite

Pensionisti në betejë ligjore për të qenë 20 vite më i...

Një pensionist holandez ka filluar një betejë ligjore për të ndryshuar ligjërisht moshën e tij dhe për të rritur perspektivat e tij të takimit. Emile...

60-vjeçarja Sharon Stone, pushime me të dashurin 20 vite më të...

Aktorja e njohur Sharon Stone është fotografuar duke pushuar në Spanjë. Ajo ka qenë nën shoqërinë e të dashurit të saj 20 vje më të...

20 vite nga vrasja e Azem Hajdarit, PD ceremoni për të...

Partia Demokratike ka përgaditur një ceremoni për të nderuar kujtimin e ish liderit të studentve të dhjetorit Azem Hajdari në 20 vjetorin e vrasjes...

20 vite radio Kontakt, pritja gala që bashkoi personalitetet e vendit...

Një ndër radiot e para private në Shqipëri, radio Kontakti zhvilloi mbrëmjen e djeshme pritjen gala me rastin e 20-vjetorit të themelimit. Në ceremoninë...

20 vite pa shenjtoren Nënë Tereza

Sot mbushen 20 vite kur në Kalkuta të Indisë në moshën 87-vjeçare murgesha katolike shqiptare Nënë Tereza, fituese e çmimit Nobel për Paqe dhe tashmë...

20 vite të përgjakshme, harta tregon sulmet makabre terroriste në mbarë...

Të dhënat nga "Baza e Terrorizmit Global" të përpiluara në një vizualizim i të dhënave, tregojnë veprimtarinë terroriste në dy dekadat e fundit. Në...

Nëna del për herë të parë nga shtëpia 20 vite pas...

Nënë Merushja nga Lushnja 'dënoi' veten pas vdekjes së dy djemve 20 vite më parë, duke u burgosur brenda shtëpisë së saj nga dhimbja...

Gruaja jetoi 20 vite me kufomën e të birit, “S’e dija...

Një jetë  pa kuptuar asnjë. Ka jetuar me kufomën e të birit për 20 vjet. Historia e cuditshme e Rita Midwood Wolfensohn, që në...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...