E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet 11 shtatori

Etiketim: 11 shtatori

George W. Bush për 11 shtatorin: Nëse minjtë i ngrenë këmbët...

“Ato që nuk thashë në libër”, ribotim i pjesshëm i intervistës së ish-presidentit të SHBA George W. Bush, që shoqëroi daljen e librit të...

Sulmi i 11 Shtatorit, Bushati: Lufta ndaj terrorizmit s’është e lehtë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka kujtuar sot sulmet terroriste të 11 shtatorit, që goditën SHBA 17 vite më parë....

Rama kujton 11 shtatorin, tragjedia në SHBA që ndryshoi botën

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 17 vjetorin e tragjedisë së 11 shtatorit në SHBA, ku nga sulmi terrorist në Kullat Binjake në Nju Jork,...

Për herë të parë Trump kryeson përkujtimin për 11 Shtatorin

Presidenti amerikan, Donald Trump, për të parën herë do ta kryesoj përkujtimin për 11 Shtatorin, që është një ngjarje ceremoniale e cila zakonsiht është...

Teoria më e re mbi sulmet e 11 shtatorit tek Kullat...

Në 15­ vjetorin e 11 shtatorit, një prej ngjarjeve më famëkeqe të viteve të fundit, nuk kanë të ndaluar teoritë konspirative mbi sulmin që...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...