E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet 11 shtatori

Etiketim: 11 shtatori

George W. Bush për 11 shtatorin: Nëse minjtë i ngrenë këmbët...

“Ato që nuk thashë në libër”, ribotim i pjesshëm i intervistës së ish-presidentit të SHBA George W. Bush, që shoqëroi daljen e librit të...

Sulmi i 11 Shtatorit, Bushati: Lufta ndaj terrorizmit s’është e lehtë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka kujtuar sot sulmet terroriste të 11 shtatorit, që goditën SHBA 17 vite më parë....

Rama kujton 11 shtatorin, tragjedia në SHBA që ndryshoi botën

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 17 vjetorin e tragjedisë së 11 shtatorit në SHBA, ku nga sulmi terrorist në Kullat Binjake në Nju Jork,...

Për herë të parë Trump kryeson përkujtimin për 11 Shtatorin

Presidenti amerikan, Donald Trump, për të parën herë do ta kryesoj përkujtimin për 11 Shtatorin, që është një ngjarje ceremoniale e cila zakonsiht është...

Teoria më e re mbi sulmet e 11 shtatorit tek Kullat...

Në 15­ vjetorin e 11 shtatorit, një prej ngjarjeve më famëkeqe të viteve të fundit, nuk kanë të ndaluar teoritë konspirative mbi sulmin që...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...