E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet 10

Etiketim: 10

Prilli i përgjakshëm, 10 vrasjet që tronditën vendin

Që ditën e parë të muaji Prill, një konflikt banal i kushtoi jetën një burri. E si për ta mbyllur këtë muaj në mënyrën...

“Nuk ka dilema, Ilir Meta është Presidenti i dhjetë në historinë...

Nga: Roland Qafoku Këto ditë ka patur një çoroditje në media lidhur me numrin e Presidentëve në historinë e Shqipërisë. Madje, media shqiptare nuk ka...

10 profesionet, që do “zhduken” në 5-së vitet e ardhshme

Në pesë vitet e ardhshme, sipas një kërkimi të faqes CareerCast.com, fermerët, gazetarët dhe rrobaqepësit do të dalin në pension. Mes shkaqeve janë dixhitalizimi dhe...

10 ushqime që djegin yndyrnat

Mund të dobësohesh edhe duke ngrënë, mjafton të zgjedhësh ushqimet e duhura, pra ushqimet që djegin yndyrna. Nëse keni disa kile më shumë, por...

Time: Ja 10 videoklipet më të mira të vitit 2016 (VIDEO)

Revista prestigjioze “Time” ka publikuar një listë me 10 videoklipet më të mira të vitit 2016. Vendin e fundit e mban Kanye West me këngën...

10 parashikimet e frikshme të Baba Vangut, çfarë ndodh gjatë viteve...

Profetcia e saj e veshur me mistik ka parashikuar rritjen e Isis, cunamin dhe rezultatin e Brexit. Bullgaria e quajtur Baba Vanga, pas vdekjes...

Dhjetë vende ku shqiptarët kanë të paktën një foto (FOTO)

Ekzistojnë disa vende ku pothuajse çdonjëri prej nesh ka një fotografi. Bëhet fjalë për ato monumente, hapësira, hotele apo lokale që janë kthyer në...

10 kandidatët për postin e trajnerit të Anglisë/Lista

Pas vetëm 67 ditëve, Sam Allardyce nuk është më trajner i Anglisë, pasi u përfshi nga një skandal duke biseduar me disa agjentë sesi...

10 shqiptarët që krenojnë Shqipërinë

Nuk është vetëm Nënë Teresa. Ka edhe 10 shqiptarë tjerë që kanë bërë gjera të mëdha. Kështu e nis shkrimin suplimenti ‘Am Abend’ e...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...