E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet 10 keshilla

Etiketim: 10 keshilla

10 këshilla si të zgjohemi herët

Gjumi i mëngjesit, është gjumi që të shijon më shumë ndaj dhe shumica e njerëzve e kanë të vështirë të zgjohen herët. Zgjimi herët...

10 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë rrufeve

Pavarësisht pamjes së bukur që vetëtimat kanë, ato para së gjithash janë një fenomen i rrezikshëm. Kjo nuk do të thotë se duhet të...

Ja si të mbroheni nga kanceri, 10 këshilla

Ekspertët e kancerit në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kanë publikuar një kod prej 12 pikash që synon parandalimin e kancerit. Ja cilat janë udhëzimet...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...

100 vjet mbas Luftës së Parë Botërore- Mësime për të mos u harruar

Prof. Lisen Bashkurti - Njëqind vjet më parë përfundoi Lufta e Parë Botërore. Kjo është një ngjarje e...