English

(Foto Ilustruese) Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident që ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje. Policia sqaron se rreth orës 17:20 një autobus është përplasur me një karrotrec në rrugën Milot-Rrëshen. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore që kanë konstatuar se janë përplasur mjeti tip autobus i drejtuar nga shtetasi N.M. me mjetin tip karrotrec të...
Anëtarët e Këshillit Kombëtar nisën të hyjnë një nga një rreth orës 18:00 në selinë e Partisë Demokratike. Në këtë mbledhje do të diskutohen ndryshimet në statutin dhe propozimet e mbërritura pritet që të ngjallin debate me kritikët e Lulzim Bashës brenda partisë, kjo pasi Statuti do të vazhdojë të mos jetë pengesë për rikandidimin e tij nëse humbet edhe...
Pas Elbasanit dhe Dibrës, Forumi Qytetar për Sigurinë Publike është ndalur në Fier. Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj paralajmëroi goditjen e grupeve kriminale që veprojnë në këtë qark. Gjatë një takimi me banorët e Fierit, Xhafaj tha se shumë shpejt policia do t'i godasë këto grupe. ''Kemi identifikuar grupet kriminale në Fier dhe Lushnje. Shumë shpejt, policia do t'i godasë këto...
Pasditen e sotme, Partia Demokratike, do të mbledhë Këshillin, i cili do të diskutojë draft-statutin që do miratohet në Kuvendin Kombëtar të thirrur në datat 28 dhe 29 prill. Disa ditë më parë Kryesia e Partisë Demokratike, diskutoi një dokument poltik për...
...sipas metodës moderne të goditjes së krimit shtetëror gjithçka duhet të fillojë nga kryeministri aktual, Rama... Nga Spartak Ngjela Reforma në Drejtësi i prin reformës institucionale të shtetit shqiptar. Reforma institucionale e shtetit shqiptar i çel rrugën bashkimit kombëtar shqiptar. Kjo është sot ecuria e zhvillimit të ri të shtetit shqiptar dhe të gjithë botës shqiptare në Ballkanin Perëndimor. Në të vërtetë Reforma...

Koha English