E hënë, Shkurt 18, 2019
Zhvilluesit e rrjeteve sociale mundohen që shpeshherë të sjellin risi, ndoshta edhe për të tërhequr sa më shumë ndjekësa. Të njëjtën gjë janë duke bërë edhe zhvilluesit e Instagram-it, për ta bërë eksperiencën tonë në këtë rrjet sa më të...
Gjigandi i teknologjisë, Facebook njofton shkrirjen e WhatsApp, Instagram dhe Messenger.  Lëvizja pretendon të krijojë “ eksperiencën më të mirë të mesazheve”, për miliona përdorues përgjatë botës që përdorin aplikacionin e Facebook. Çdo aplikacion do të qëndrojë i ndarë nga...
Nëse vjen fundi i botës, as njerëzit e pasur nuk do të kursehen. Me përjashtim nëse ata blejnë një bunker gjigand për t’i shpëtuar apokalipsit. 34 familje super të pasura, kanë vendosur të ndërtojnë një bunker super-luksoz të tillë në Rothenstein...
Nëse në të ardhmen robotët do t’i ndeshim kudo, që prej këtij viti ata do të shfaqen në Seattle të SHBA. Kompania tregtare “Amazon” po teston robotë që automatikisht do të çojnë në adresat e klientëve porositë e kërkuara...
Ndryshe nga vitet e tjera, këtë edicion të forumit më të famshëm në  botë, atë në Davos të Zvicrës, është mbajtur edhe një panair i teknologjisë, në linjë me temën e këtij viti që fokusohet pikërisht të inovacioni. Ky...

Mark Zuckerberg me plan të ri

Drejtuesi i facebook, Mark Zuckerberg po planifikon që të integrojë në një mesazhet e Instagram, WhatsApp dhe Facebook Messenger. Tre platformat funksionojnë të ndara nga njëra-tjetra, ndërkohë që me planin e ri mesazhet do mund të shkëmbehen midis tyre. Dikush do...
Twitter ka filluar të lançojë pamjen e re në Twitter.com. Rrjeti social i mikroblogimit synon të sjellë një eksperiencë të re për ata që qasen në platformë përmes Twitter.com dhe jo përmes aplikacionit mobil. Edhe pse nuk është revolucionar, pamja...
Facebook planifikon të shkrijë WhatsApp, Instagram dhe Messenger, ka njoftuar gjigandi i teknologjisë. Lëvizja pretenton të krijojë “ eksperiencën më të mirë të mesazheve”, për miliona përdorues përgjatë botës që përdorin aplikacionin e Facebook. Çdo aplikacion do të qëndrojë...
Ford Fiesta ka qenë një nga makinat për të shitura dhe më të njohura në Evropë. Ndërsa po shpresohet të bëhet sërish makina më e shitur në Britaninë e Madhe në vitin 2019. Makina e prodhuar në vitin 1978, që qëndroi...
Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se pjesa më e madhe e lajmeve të rreme në Twitter gjatë vitit 2016 u përhap nga një numër tepër i vogël përdoruesish. Konservatorët dhe të moshuarit rezultojnë të kenë qenë ata...

EDITORIAL

FORUM