E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ka ardhur sërish ajo kohë e vitit kur fanatikët e Apple presin me sytë nga kalendari për eventin e vitit. Ashtu siç është kthyer në traditë tashmë, fillim vjeshta është koha kur gjiganti amerikan bëhet gati për eventin e...
Ajo që HMD ka përgatitur me telefonin e ardhshëm Nokia mund tu duket e pabesueshme. Një imazh i publikuar ditën e sotme tregon një telefon me pesë kamera në pjesën e pasme. Besohet se fotoja i përket Nokia 10, flagshipit...
Huawei ka mashtruar publikun me testimet e performancës së telefonëve. Sipas AnandTech, Huawei P20 është programuar për të rritur në maksimum performancën specifikisht kur testohet në 3Dmark. Sot kompania pas 3Dmark doli me një deklaratë duke thënë se konfirmon gjetjet...
Për disa sekonda përdoruesit e rrjetit social, Instagram në të gjithë botën kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove ditën e sotme Përdoruesve u shfaqej opsioni “5xx server error” duke e bërë të pamundur postimin dhe aksesin në...
Janë të shumtë njerëzit që përdorin një Iphone dhe ky lajm do t’i vërë të gjithë në lëvizje. Në fakt kompania “Apple” u është drejtuar të gjithë përdoruesve të Iphone 8 të cilët rrezikojnë të kenë probleme me ekranin...
Është quajtur “Revolucioni i katërt industrial”, por duket se inteligjenca artificiale mund të jetë një shqetësim më i madh se shumë prej nesh e kuptojnë. Duke folur në një konferencë në Londër përpara Festivalit të Shkencës Britanike, profesor Jim Al-Khalili,...
Një në katër amerikan ka fshirë aplikacionin e Facebook nga smartfonët e tyre. 54 % kanë deklaruar se kanë modifikuar vendosjet mbi privacinë 12 muaj para sondazhit dhe 42% deklarojnë se po bëjnë pak pushim për disa javë. Ky është rezultati...
Makina autonome do të sjellë mënyra të reja për të udhëtuar. Një prej tyre është e ajo e Volvos me konceptin e saj 360C, një automjet autonom elektrik pa shofer, pa timon dhe pa motor. Volvo 360C ofron katër mjedise...
Kreu i celularit “Samsung” ka thënë se është një “kohë për të ofruar” një risi në përdorimin e smartphona-ve, duke nxitur spekulimet se kompania do të zbulojë një pajisje që paloset. Në një intervistë me CNBC, DJ Koh tha...
A je i apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit? A keni dëshirë të njiheni me trendet e fundit të punës dhe të mësoni mbi eksplorimet e profesioneve të së ardhmes? A do të donit të merrni përgjigje për çdo pyetje të mundshme në një...

EDITORIAL

FORUM