E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Shitja e Apple Watch do të fillojë në fund të marsit, përderisa punëtorët e dyqaneve të Apple do të trajnohen se si të përdorin dhe të shesin produktin nga mesi i shkurtit.  Pritjes për Apple Watch po i afrohet...
“Veza e artë që fitoi luftën” Lufta e Dytë Botërore ishte e lidhur me mashtrimin. Komunikimi nga secila anë mundohej të ç'orientonte armikun për stategjinë dhe teknikat që do të përdoreshin. Po mos të ishte për matematicienin e famshëm Alan Turing, i...
Apple do të fillojë të pranojë porosi online për altoparlantin inteligjent HomePod duke filluar nga data 26 Janar në SHBA, Britani dhe Australi. Shitjet do të fillojnë një muaj para parashikimeve. Altoparlanti 349 dollarësh i cili kontrollohet përmes zërit u...

Facebook mendon dhe për vdekjen tuaj

Facebook do t’i japë mundësinë përdoruesve të tij të përcaktojnë “trashëgimtarët digixhital”. Çfarë janë këta të fundit?! Facebook do t’ju jap mundësinë të gjithë përdoruesve të tij të përcaktojnë dhe njerëzit që do tju lënë trashgmni adresën e tyre për...
Gjatë ditës së sotme ekipi i WABetaInfo ka shpërndarë përmes kanalit Telegram një seri risish që pritet të ndodhin sa i takon aplikacionit të mesazheve WhatsApp Messenger. Duke u bazuar tek screenshot-et e postuara nga përgjegjësit e grupit, të...

Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador

Kjo video ka fiksuar momentin kur dy nga makinat më të fuqishme në botë bëjnë garë në tunelin e Aeroportit të Mançesterit në Angli. Video tregon një Lamborghini Aventador të bardhë dhe një Bugatti Veyron të zi në garë. Makinat dukshëm...
Aparatet smartphone janë fjala më e fundit e teknologjisë, me aplikacione nga më të shumëllojshmet. E meta më e madhe, nëse mund ta quajmë kështu, është konsumimi i shpejtë i baterisë. Kjo për shkak të parametrave të mëdhenj apo procesorëve...

Arrestohet shefi i gjigandit Nissan

Carlos Ghosn, shefi i gjigantit japonez të makinave Nissan, është arrestuar lidhur me pretendimet për 'sjellje të pahijshme financiare'. Ghosn, një figurë e lartë në industrinë e makinave, do të shkarkohet nga firma pas një takimi të bordit të enjten,...
Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë. Samsung prezantoi ditën e sotme telefonin e rangut të mesëm Galaxy A7 me tre kamera të pasme. Sensorët parësor përgjegjës për realizimin e fotove ka një madhësi prej 24 megapiksel,...
Megjithatë, Agjencia Evropiane e Hapësirës thotë se deri dje bateritë e sondës Philae, ishin harxhuar, megjithëse pasi kishte arritur të dërgonte një numër të madh të dhënash në tokë. Agjencia thotë se Philae ishte zhvendosur të premten me 4 centimetra...

EDITORIAL

FORUM