E hënë, Shtator 24, 2018

Telefoni me bateri që zgjat 48 orë

Dëshironi të shpenzoni shumë kohë me telefonin tuaj, por keni frikën e baterisë!! Epo pavarësisht se përdorimi i Wi-Fi, internetit me Youtube apo rrjetet sociale, harxhon shumë bateri, tashmë mbërrin zgjidhja juaj. Lenovo është telefoni inteligjent i cili do të eliminojë...
A do të jetë viti 2015 viti i shpërthimit teknologjik dhe i futjes së robotëve në përdorimin e përditshëm? Sipas ekspertëve ka shumë gjasa që të ndodhë pasi teknologjia ka arritur në një pikë të moskthimit prapa. Futurologjisti James Bellini thotë...

WhatsApp do bëjë edhe telefonata tani

WhatsApp do të shtojë edhe opsionin e telefonatave për herë të parë, në përpjekje për të garuar me Skype dhe të tjerë kompani të kësaj fushe. Një lëvizje e tillë pritet që të hapë mundësi të reja për firmën e...

Del në treg makina e Google pa shofer

Makina pa shofer e prodhuar nga Google do të jetë në treg brenda pak muajsh. Google i ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve të prototipit që do të lëshohet në treg në vitin 2015. Gjigandi teknologjik nxorri një prototip në muajin...
Kontakton policinë dhe i thotë se miku i tij është plagosur rëndë, kur në të vërtetë ishte duke fantazuar me lojën e famshme të “Grand Theft Auto”. David Helen ka qenë duke luajtur për një kohë të gjatë lojën...
“Pyetja nuk është nëse, por kur do të gjendemi përballë sulmit të parë kibernetik me përmasa katastrofike”. Fjalët e thëna vetëm një javë më parë nga kreu i ri i National Security Agency i SHBA, zëvendës admirali Michael MCRogers...
Samsung Galaxy S6 do të bëhet tërësisht ose pjesërisht nga metali, dhe ky detaj është përmendur për një kohë të gjatë tashmë. Në fakt, faqja italiane për produktet e kompanisë, Samsung HD Blog pajtohet me këtë konstatim dhe thotë...

A do bëhet Facebook me pagesë?

It’s Free and always will be, që do të thotë se është falas dhe do të jetë gjithnjë kështu. Megjithatë lajmet për Facebook me pagesë nuk kanë munguar. Ne fakt kane rezultuar gjithomonë të rreme. Realisht Facebook nuk ka...

Kjo biçikletë kushton sa një Ferrari

E ndërtuar në çdo detaj nga ar i pastër 24 karat, kjo është bicikleta më e shtrenjtë në botë. Për ta bërë të tuajën këtë bicikletë do të duhet të paguash rreth 250.000 stelina (rreth 300 mijë euro). Një çmim...

Whats App, tani vjen edhe në kompjuter

WhatsApp është një aplikacion për mesazhe në telefona inteligjentë, ku përdoruesit mund të dërgojnë mesazhe me njëri-tjetrin nëpërmjet aplikacionit, pavarësisht platformave që ata përdorin. Megjithatë, përdoruesit i kanë kërkuar WhatsApp-it, që të vijë edhe tek platformat e tjera, jo...

EDITORIAL

FORUM