E shtunë, Shtator 22, 2018

Acer sjell telefonin me tre karta

Acer zbuloi telefonin më të ri inteligjent Liquid X2. Modeli i riAcer Liquid X2 është një telefon i cili ofron tri vende karta SIM. Telefoni ka kapacitet 4000 mAh, e cila do të zgjasë përgjatë gjithë ditës. Liquid X2 është i pajisur me ekran 5.5 inç, kamerë të pasme 13 megapikselë...
  Të gjithëve na ka ndodhur që të kemi hasur probleme me opsionin ‘’seen’’ dhe kohët e fundit duket se është bërë i mërzitshëm. Për këtë ka menduar Facebook ,dhe ka lancuar një opsion për të ndalur funksionin ‘seen’, në mënyrë...
  Zhvillimet teknologjike në Shqipëri tashmë mund të vijnë edhe nga vetë publiku. Personat me shpirt sipërmarrësi ose ekipet e guximshme që kanë në mendje zgjidhje ose aplikacione për celularë kanë mundësinë t’i bëjnë ato realitet. Këtë mënyrë të re...
Pas një nate ku keni kthyer disa gota, ka momente që do të donit t’i harronit përgjithmonë, por një aplikacion i ri, jo vetëm që nuk ju lejon t’i fshini nga kujtesa disa episode të caktuara, por i ndan...

Porsche 911 GT3 RS, e frikshme!

  Është Porsche 911 më e fuqishme mes atyre me motor të hapur që është krijuar ndonjëherë. GT3 merr nuancat e kampionatit granturismo nga vjen ky version “rrugor”, ndërsa RS është sigla e Racing Sport të cilën të apasionuarit e njohin...
Në një moment apo në një tjetër, të gjithëve na ka humbur ose do të na humbë celulari, ndonjëherë në shtëpi, në makinë, apo në ndonjë vend të panjohur. Tani në vend që ta kërkojmë kudo, ne mund të biem...
  Duke filluar nga 10-12 Prill 2015, Protik me mbeshtetjen e Vodafone Albania organizon për herë të parë në Shqipëri maratonën më të madhe teknologjike të krijuar nga NASA. International Space Challenge është një konkurs ku grupe nga fusha e teknologjisë,...
  Vodafone lançon së shpejti Vodafone M-PESA në tregun Shqiptar Pak ditë më parë, Banka e Shqipërisë liçensoi zyrtarisht Vodafone M-PESA për ofrimin e shërbimeve të parave elektronike. Pas më shumë se dy vitesh pune të palodhur për përshtatjen dhe strukturimin...
  Edward Snowden ka dhënë disa detaje të veçanta në emisionin “Last Ëeek Tonight” të John Oliverit, në lidhje me përgjimet e qeverisë amerikane. Ai thotë se inteligjenca amerikane mbledhin informacione të shumëllojshme për personat që kanë nën vëzhgim, madje edhe...
Bell 525 Relentless nuk është thjesht një helikopter luksoz, ai është helikopteri më luksoz i ndërtuar deri tani. Ai ka një kabinë luksoze e cila është e përshtatshme për 20 persona. Komoditeti është i pakrahasueshëm duke e bërë një...

EDITORIAL

FORUM

Për diktatorët