E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Facebook mund të jetë duke dëgjuar bisedat e njerëzve gjatë gjithë kohës , ka pohuar një ekspert. Aplikacioni po përdor telefonat e tyre për të mbledhur të dhëna për të kuptuar se për çfarë ata flasin. Facebook thotë se aplikacioni ka...
Prej disa minutash, kushdo që provon të aksesojë në Instagram, e ka të pamundur. Rrjeti social duket se ka shfaqur probleme në të gjithë botën, e madje, të shumtë kanë qenë ata që thonë se nuk mund të logohen. Në faqen...
  Facebook po punon për të sjellë një veçori tjetër në profilin e tij, ku përveç një kërkese për miqësi vjen kërkesa për mesazh. Pritet që së shpejti ky rrjet social të vendosë në çatin e Messenger, me qëllimin që...
Google po përditëson aplikacionin e saj YouTube Kids, si mënyrë për të përmirësuar kontrollin mbi videot dhe kanalet që mund të shihen nga fëmijët. YouTube Kids është një aplikacion i veçantë për smartphone-ët dhe tableta që ofron qasje në video...
Në Prill të vitit 2016, Mark Zuckerberg mbajti fjalimin kryesor në konferencën vjetore të Facebook-ut, në të cilën ai shprehu aspiratën e kompanise për “t’ju dhënë të gjithëve mundësinë për të ndarë gjithçka me të gjithë”. Pas komenteve të javës...
Ka shumë të reja nga Aston Martin kohët e fundit, por këtë herë do t’ju tregojmë një shumë të veçantë, që ka të bëjë me supermakinën e ardhshme të markës: Valkyrie. Lajmi se makina në fjalë do të ketë mbi...

Mashtrimet përmes WhatsApp-it, kujdes!

Asnjë rrjet social, nuk shpëton dot nga viruset. "I nderuar klient, llogaria juaj do të bllokohet vetëm për disa sekonda si pasojë e ofertave të fundit të kompanisë Zara", është ky një ndër mesazhet që ju dërgohet përdoruesve të WhatsApp-it, një...

USAID prezanton Brand Albania

USAID Albania dhe Creative Business Solutions (CBS) ju ftojnë të merrni pjesë në prezantimin e projektit Brand Albania. Ky projekt ka si qëllim krijimin e një marke të unifikuar kombëtare për produktet bujqësore autentike shqiptare, promovimin dhe integrimin e tyre...

Rikthehet mashtrimi i WhatsApp

Një nga mashtrimet më të vazhdueshme që qarkullon për rrjetin më të madh të mesazheve WhatsApp është se ekziston një version i fshehur premium i quajtur ‘WhatsApp Gold’. Nëse jeni të përgatitur për të paguar disa para për të,...
Wikileaks ka tronditur sërish më publikimin e materialeve të reja. Bëhet fjalë për disa mijëra ‘file’ (dosje) tepër sekret të agjencisë amerikane të spiunazhit CIA, ku janë të zhvilluar softverë të përparuara se si përgjohen njerëzit Bëhet fjalë për programe...

EDITORIAL

FORUM