E hënë, Nentor 19, 2018

Zv/presidenti i UEFA-s kërcënon: Kam folur me Ramën, ndërhyrjet politike janë...

Zëvendës presidenti i UEFA-s, Gregori Surkis ka folur në Asamblenë e Përgjithshme të FSHF që po mbahet në Durrës, duke “kërcënuar” se do të...

Tifozët e Valencias sulmojnë autobusin e Barcelonës pas humbjes

Barcelona fitoi mbrëmjen e djeshme dhe ndeshjen e kthimit ndaj Valencias duke siguruar një biletë për në finalen e Kupës së Mbretit. Tifozët e...

“EURO 2016”, ceremoni spektakolare në Francë

Në ceremoninë hapëse të një kompeticioni të tillë si Euro 2016, nuk mund të mungojë një nga DJ më të famshëm David Guetta. Ylli...

Kritikat ndaj Panuccit, reagon Duka: Koha e llogoreve ka përfunduar!

Kreu i federatës shqiptare, Armando Duka, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me kritikat ndaj trajnerit të kombëtares Christian Panucci, si pasojë e humbjes...

Asensio “nderon” Realin, i dhuron kreun e La Ligas (VIDEO)

Real Madrid është kthyer te fitorja në kampionatin spanjoll pasi ka mundur minimalisht 1-0 skuadrën e Espanyol në shtëpi. Asensio nuk ka falur në minutën...

LIVE/ Higuain rikthen Juventusin në lojë, barazohet sfida e ‘Wembley’-t

Në “Wembley” të Londrës janë duke u përballur mes tyre Tottenham dhe Juventus, në sfidën e kthimit për 1/8-at e Ligës së Kampionëve, shkruan SYRI.net. Anglezët...

Arsenali leksion Milanit në “San Siro”, Berisha befason Dortmundin (VIDEO)

Arsenali ka hipotekuar kualifikimin për në çerekfinale të Europa League. Skuadra londineze fitoi 2-0 në ndeshjen e parë ndaj Milanit në “San Siro”. Ekipi...

Nuk do e besoni sa vlen Jordania, kundërshtari që ndeshen sot...

Kombëtarja shqiptare do përballet sonte në orën 20:00 me Jordaninë, një test miqësor ky para ndeshjes me Izraelin e vlefshme për Ligën e Kombeve, Gjithsesi,...

Vidal kthehet në problem te Barcelona

Pep Segura, menaxheri i Barcelonës, ka kritikuar ashpër mesfushorin Arturo Vidal i cili ditët e fundit ka shprehur zemërim për faktin se nuk po...

Dënimi i Skënderbeut, lufta në Superiore tashmë bëhet për vendin e...

Dënimi i Skënderbeut nga Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA, ka rihapur garën në Superiore. Tashmë rivalitet bëhet për vendin e dytë, që...

EDITORIAL

FORUM