E mërkurë, Shkurt 20, 2019

Anulohet miqësorja, Belgjikë-Portugali

Sulmet terroriste që goditën sot Brukselin dhe që shkaktuan dhjetra të vdekur kanë prekur edhe futbollin. Zyrtarisht takimi miqësor mes Belgjikës dhe Portugalisë që ishte...

Vllaznia mëson kundërshtarin në Champions, ja kë përzgjodhi Allegri

Vllaznia ka mësuar pak minuta më parë kundërshtarin në UEFA Youth League. Ekipi shkodran do të ndeshet me skuadrën e Astanës. Një takim mjaft...

SPECIALE/ 2018-ta e “zezë” e kombëtares, vetëm 2 fitore në 9...

Shqipëria ka kaluar një vit të tmerrshëm në 2018, duke pasur rezultate aspak të mira nën drejtimin e trajnerit Christian Panucci. Në 9 ndeshje,...

Doli pozitiv në testin anti-doping, Rossi rrezikon të dënohet për një...

Giuseppe Rossi rrezikon që ta mbyllë në mënyrën më të keqe futbollin. Ish-sulmuesi i Kombëtares Italiane, aktualisht pa skuadër, pas sezonit të fundit të...

Del Piero befason Higuainin pas ndeshjes me Napolin, ja si i’a...

Pas takimit, në një lidhje direkte në televizionin italian “Sky”, Alesandro Del Piero ka thënë fjalë të mira për argjentinasin, Gonzalo Higuain. Ylli argjentinas shënoi...

Parashikimi-Skedina /Këto janë ndeshjet që mund tu bëjnë me para sot

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa kampionate. Disa nga kompanitë me të njohura sportive të basteve kanë bërë parashikimet e tyre për...

Po kalonte super formë, ylli i kombëtares humbet sfidën me Milanin

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti nuk do jetë në fushë këtë fundjavë në ndeshjen që skuadra e tij luan ndaj Milanit. Futbollisti i Atalantës nuk...

Duro: Tirana më ka dhënë shumë, por e mund me Kamzën

Klodian Duro do të vihet sot përballë Tiranës, një klub ku ai ka kaluar një pjesë të mirë të karrierës dhe të cilin e...

Partizani-Tirana, Gega surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Derbi i Kryeqytetit është super ndeshja së javës së 15-të që do të startojë pas pak minutash në “Selman Stermasi”. Trajneri i Partizanit, Skënder...

Rrëfimi i Galianit: Van Basten më i miri, ja si e...

Adriano Galiani, ish-adminstratori i deleguar i Milanit, flet për të kaluarën kuqezi për “La7”. Njeriu më i afërt i Berluskonit gjatë viteve të arta të...

EDITORIAL

FORUM