E premte, Shtator 21, 2018

VIDEO/ Ronaldo kapet ‘mat’ duke parë të pasmet e prezantueses seksi....

Me diferencë të madhe votash, Cristiano Ronaldo u shpall lojtari më i mirë në botë për vitin 2017. Maradona dhe Ronaldo (fenomeni) nuk mund të rezistonte...

Juventusi nën presion, ja ndeshjet e sotme në Serie A

Ditën e sotme do të luhen disa ndeshje të rëndësishme të vlefshme për javën e 10-të në Serie A. Juventusi do të presë në shtëpi...

ZYRTARE: Reali në Copa del Rey me 12 mungesa kryesore

Nesër në orën 21:30 Real Madrid do të luajë në transfertë përballë Fuenlabrada në ndeshjen e vlefshme për Copa del Rey. Sipas të përditshmes spanjolle...

Montella pranë shkarkimit, ja tre kandidatët për postin e trajnerit

Vincenzo Montella mund të shkarkohet nëse vazhdon me rezultate të dobëta. Sipas Tuttosport, drejtuesit e Milanit janë duke menduar për trajnerin e ri dhe kanë...

VIDEO/ Dribloi të gjithë mbrojtjen. Shikoni çfarë bën sulmuesi i Barcelonës

Barcelona fitoi 3-0 përballë Murcias në Copa del Rey. Golin e dytë e shënoi Gerard Deulofeu duke dribluar të gjithë mbrojtjen kundërshtare, për të shënuar...

Shtatzëna Georgina, mahnitëse në Londër

Mendohet se ajo është shtatzënë në muajin e tetë me fëmijën e parë të saj me Cristiano Ronaldon. Georgina Rodriguez ka treguar barkun e rrumbullakosur...

Kjo s’kishte ndodhur kurrë, lojtari vuan pezullimin për kartonin që mori...

Një surprizë e pakëndshme i ka trokitur në derë Valencias. Trajneri i klubit spanjoll, Marcelino, e ka denoncuar si “të padrejtë” faktin që Geoffrey...

“Banda e Milanos!”/ Iuliano bën “pushime” me Bobo Vierin dhe Paolo...

Partizani i tri ndeshjeve të fundit ka dhënë shpresa ringjalljeje, kjo sa u përket rezultateve, ndonëse loja nuk është ajo që pritet e kërkohet....

David Trezegue: “Refuzova Real Madrid kur Juventus ishte në krizë”

David Trezegue, në një intervistë të dhënë për “AS”, ka zbuluar një prapaskenë interesante të merkaton: “Në periudhën e dytë të Capello-s, në 2006-ën,...

Kupa e Spanjës/ De Biazi bën befasinë në Getafe, Alaves fiton...

Alaves mposht 1-0 Getafen në transfertë, në sfidën e parë të Kupës së Mbretit në Spanjë. Skuadra e drejtuar nga ish-trajneri i Shqipërisë, De...

EDITORIAL

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes