E mërkurë, Nentor 21, 2018

Lamtumirë Milan, Niang pranë klubit të ri

M'Baye Niang refuzoi të qëndrojë në Watford, por Everton është i gatshëm të paguajë deri në 18 milionë euro për të nënshkruar me sulmuesin...

Parulla raciste në stadium, FSHF do të ndëshkojë Partizanin

Është futboll, është festë! Pak rëndësi ka kush fiton, rëndësi ka atmosfera, futbolli i bukur dhe tribunat plot. Thënë këtë, çdo gjë që është jashtë...

Besëlidhja -Tërbuni dhe Lushnja- Bylis, për dy bileta në Superiore

Fitorja e Besëlidhjes në Mamurras, ndaj rivali direkt për ngjitjen në Kategorinë Superiore, dhe fitorja e Lushnjës në Berat ndaj Tomorit, si dhe ndalesat...

Ish-kapiteni i Gjermanisë: Franca e meritoi fitoren

Një ditë pas disfatës ish-kapiteni i kombëtares, Michael Ballack ka thënë në një intervistë për mediat se Franca e meritonte fitoren. Ai nuk i bën...

Tifozët mendjen te Beogradi, Daja në kampionat

Ndërsa e gjithë vëmendja e tifozëve të Skënderbeut, e jo vetëm, është për ndeshjen e 2 nëntorit që do të luhet në Beograd, trajneri...

Doping edhe në Seria A, braziliani del pozitiv në testet mjekësore

Rikthehen rastet e dopingut në Seria A. Zhoao Pedro, ka rezultuar pozitiv me hidroklorotiazid (një diuretik) pas testeve në kryera nga Nado Italia në...

Ikardi shpërthen ndaj shokëve: Na mungon shpirti i garës edhe në...

Barazimi 1-1 ndaj Fiorentinës, ka konfirmuar momentin e vështirë që po kalon skuadra e Interit në javët e fundit. Duke folur për “Inter Tv”...

Fitorja me Xhironën lë pasoja te Barcelona, mbrojtësi 5 javë jashtë...

Fitorja tenistike e Barcelonës, 6-1 me Xhironën, konfirmoi edhe një herë formën e jashtëzakonshme që po kalojnë katalanasit, por trajneri Valverde humbi një lojtar...

Formacioni Atleticos pas transferimit të Diego Costas

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone nga janari do të ketë në dispozicion edhe dy yje të tjerë: Diego Costan dhe Vitolon. Të dy lojtaret...

Golat e shqiptarëve përballë Serbisë, “shpërthen” Meta në Presidencë

Presidenti Ilir Meta sot në kuadër të ndeshjes Serbi-Zvicër, ka mbledhur shumë ish-sportistë të shquar për të ndjekur atë në oborrin e presidencës. Meta në...

EDITORIAL

FORUM