E mërkurë, Janar 16, 2019

Gjermania e madhe fiton në sekondën e fundit me 10 lojtarë...

Gjermania ka rrëmbyer një fitore të madhe ndaj Suedisë në sekondat e fundit, falë një perle qiellore të Toni Kroos. Ishte minuta 94-të dhe...

Shaqiri i pafat, shikoni shtyllën spektakolare ndaj Wolves (VIDEO)

Xherdan Shaqiri nuk ka mundur që të gjejë rrugën e rrjetës në ndeshjen që po luhet ndaj Wolves. Në minutën e 69-të, mesfushori me...

Mourinho tallet keq me portierin e Argjentinës: Caballero njëlloj si unë,...

Jose Mourinho nuk i ka kursyer kritikat ndaj portierit të Argjentinës, Caballero, pas paraqitjes së tij në Kupën e Botës, gjatë barazimit 1-1 ndaj...

Hazard befason të gjithë: Giroud është më i miri në botë!

Eden Hazard ka thurur elozhe pë shokun e tij të repartit te skuadra e Chelsea-t, Olivier Giroud, duke e konsideruar si më të mirin...

“Bomba” e radhës nga Spanja: Zidane firmos me Juventusin

Nga Spanja vjen lëvizja e radhës e bujshme në merkato, që lidhet me Zinedine Zidane. Ish-trajneri i Realit, i cili ka fituar 3 Champions...

Kedira e thotë hapur: Ja kombëtarja që i druhem në Botëror,...

Gjermania është një nga pretendentet për Kupën e Botës në Rusi, por Sami Kedira, si një nga futbollistët me më shumë eksperiencë, beson se...

Formacionet zyrtare/ Dëmtohet Icardi dhe humbet Bolognën, por tek zikaltërit debuton...

Interi do të hapë javën e tretë në Seria A pas pak minutash në transfertën ndaj Bolognas. Në këtë ndeshje nuk do të luajë...

Nestor Pitana do të gjykojë finalen e madhe mes Francës dhe...

Franca dhe Kroacia të dielën në orën 17:00 do të luajnë finalen e madhe të Kupës së Botës. FIFA tashmë ka zbuluar edhe se...

“Partizani s’mund të bëhet qendër rehabilitimi për plakushë të rrjedhur”

Pas shkarkimit të trajnerit Sulejman Starova nga drejtimi i Partizanit, sot ka ardhur dhe reagimi i tifo-grupit më të madh e të organizuar të...

CAS nuk ka më kompetenca, ja si ndryshon drejtësia sportive

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i njohur ndryshe si CAS i Lozanës, nuk do të ketë më ekskluzivitetin për të qenë shkalla më e lartë...

EDITORIAL

FORUM