E mërkurë, Nentor 14, 2018

Shqipëria grumbullon Egli Kajën, Metz bëhet pengesë për Balliun

Kombëtarja shqiptare bën një tjetër ndryshim në listën e të grumbulluarve të kombëtares shqiptare për dy sfidat e muajit nëntor ndaj Skocisë në “Nations...

Milani gati të transferojë sulmuesin e madh nga Reali i Madridit

Milan është në radarin e Karim Benzemasë. Sipas raportimeve të mediave spanjolle dhe më konkretisht “Don Balon”, kuqezinjtë synojnë të afrojnë në skuadër sulmuesin francez...

Goli i anuluar/ Ish-gjyqtari i FIFA-s: Nëse ma bënte mua, ia...

Ish-gjyqtari i FIFA-s, Lorenc Jemini ka komentuar golin e anuluar të Tomislav Bushiç ndaj Skënderbeut me pretendimin se lojtari preku topin me dorë. I ftuar...

VIDEO+FOTO/ Ronaldo dhuron spektakël edhe në tenis, shikoni çfarë bëri portugezi

Cristiano Ronaldo ka nisur një aventurë fantastike në Serie A pasi në 12 ndeshjet e para ka shënuar 8 gola, ka dhënë 5 asiste...

Ibrahimovic apo Rooney? Kjo është blerja më e mirë e vitit...

Sulmuesi i LA Galaxyt, Zlatan Ibrahimovic është cilësuar si blerja më e mirë e vitit në kampionatin amerikan, MLS. Pasi shkëputi kontratën me Manchester United,...

Autobusi bie në greminë, humbin jetën 6 futbollistë dhe shoferi

Të paktën shtatë persona, pjesa më e madhe e të cilëve fëmijë, kanë humbur jetën të dielën në Peru pas një aksidenti të rëndë...

Chiellini futet te legjendat, luan ndeshjen numër 100 me Italinë

Debutoi më 17 nëntor të vitit 2004 dhe pas 14 vitesh, më 17 nëntor të 2018-ës, Giorgio Chiellini do të luajë ndeshjen e tij...

FOTO/ Ja çfarë ka humbur Dybala

Pablo Dybala dhe Antonella Cavalieri kane pasur një lidhje dashurie njëri me tjetrin. Ata u ndanë sepse Cavalieri nuk e duronte dot tradhtinë. Ajo ka...

Konfirmohet: Dy futbollistë refuzojnë Shqipërinë e Panuccit

Vazhdojnë ndryshimet në listën e Kombëtares Shqiptare, në prag të dy ndeshjeve ndaj Skocisë dhe Uellsit. Burime të “Panorama Sport” pranë FSHF, konfirmojnë se Ivan...

Ekipi i basketbollit të Vllaznisë me president dhe trajner të ri

E nisi keq sezonin dhe nga ekip kampion, Vllaznia e basketbollit u zhyt në krizë me 6 ndeshje të luajtura dhe të gjitha të...

EDITORIAL

FORUM