E mërkurë, Nentor 14, 2018

VIDEO/ Kolumbi, futbollisti shënon gol spektakolar në një aksion personal

Futbollisti kolumbian Juan Valencia me një veprim spektakolar dribloi një kundërshtar,  më pas edhe dy të tjerë para se të shënonte golin e parë...

Mazrekaj larg Partizanit, gati firmën me klubin e ri…

Mentor Mazrekaj mbetet ndër të paktët lojtarë që ka vijuar pa ndërprerje me Partizanin nga rikthimi në Kategorinë Superiore deri më sot. Në verën...

FOTO/ ‘Dështaku’ i Interit pritet të zëvendësojë Montelën

Këtë fundjavë, Milani u mund 2-0 nga Sampdoria, duke vënë një pikëpyetje të madhe për të ardhmen e trajnerit Vincenso Montela. Drejtori i Milanit,...

Usain Bolt nuk njeh limite, shënon dopietë në një miqësore futbolli...

Pas rekordeve të shumta në atletikë, Usain Bolt kërkon që të lërë gjurmë edhe në botën e futbollit. Ai ka zhvilluar një ndeshje shumë...

Video e UEFA për Francë-Shqipëri

  UEFA ka publikuar një promo për ndeshjen mes Francës dhe Shqipërisë që do të luhet mbrëmjen e nesërme. Promoja ka përmbledhur disa prej momenteve të...

Mesazhi prekës i Mërgim Mavrajt

Mbrojtësi i kombëtares, Mërgim Mavraj shprehet përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” se edhe nëse nuk kualifikohet, Shqipëria del e fituar nga “Euro...

Çerekfinalja kundër Francës, Tabarez: Uroj që Cavani-n ta ndihmojnë ëndrrat dhe...

Në intervistën para ndeshjes së nesërme në çerekfinale të Botërorit kundër Francës, trajneri i Uruguait, Oscar Tabarez, foli për mundësitë që ka Edinson Cavani...

“Përmbyset Tirana”, Skënderbeu marshon drejt titullit

Skënderbeu fiton 2-1 ndaj Tiranës dhe shënon fitoren e katërt radhazi, duke mos njohur as këtë sezon rivalë në Superiore. Ekipi kampion ringjitet në...

Pacquaio rrezikon deri në katër vjet burg pas duelit me Mayweather,...

  Manny Pacquiao mund të përfundojë në burg pas duelit që zhvilloi kundër Floyd Mayweather. Boksieri nga Filipinet, Manny Pacquiao, rrezikon të burgohet pas duelit kundër...

FOTO / “Shpërthen” Starova: Iuliano i paaftë, Partizanin e shkatërroi Moxhi

Ish-trajneri i Partizanit, Sulejman Starova, ka shpërthyer në akuza ndaj Moxhit dhe Iulianos duke i cilësuar ata si përgjegjës për situatën në të cilën...

EDITORIAL

FORUM