E dielë, Shtator 23, 2018

Kosova mbetet pa medalje në Rusi, eliminohet edhe Distria Krasniqi

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi nuk mundi të fitojë medaljen e bronztë në ndeshjen e fundit për  Mastersin që po mbahet në St. Petersburg të...

Ndeshjet e botërorit 2018

Kalendari i plotë i fazës së grupeve: 14.06. 17:00 Russia Saudi Arabia 15.06. 14:00 Egypt Uruguay 15.06. 17:00 Morocco Iran 15.06. 20:00 Portugal Spain 16.06. 12:00 France Australia 16.06. 15:00 Argentina Iceland 16.06. 18:00 Peru Denmark 16.06. 21:00 Croatia Nigeria 17.06. 14:00 Costa Rica Serbia 17.06. 17:00 Germany Mexico 17.06. 20:00 Brazil Switzerland 18.06. 14:00 Sweden South Korea 18.06. 17:00 Belgium Panama 18.06. 20:00 Tunisia England 19.06....

Noizy shoqëron Florian Markun në ring

Kickboxer-i i famshëm shqiptar, Florian Marku ndeshet me boshnjakun Dzevad Mutfic këtë mbrëmje në Linz të Austrisë. Një i ftuar special e shoqëron kampionin...

Agjentët e Modric “pikasen” në Milano, Inter?

Thashethemet që dërgojnë Luka Modric tek Inter sa vijnë dhe po konkretizohen. Vlado Lemic, agjent i Luka Modric dhe Predrag Mijatovic janë parë në Milano,...

Gjermania e madhe fiton në sekondën e fundit me 10 lojtarë...

Gjermania ka rrëmbyer një fitore të madhe ndaj Suedisë në sekondat e fundit, falë një perle qiellore të Toni Kroos. Ishte minuta 94-të dhe...

Mourinho tallet keq me portierin e Argjentinës: Caballero njëlloj si unë,...

Jose Mourinho nuk i ka kursyer kritikat ndaj portierit të Argjentinës, Caballero, pas paraqitjes së tij në Kupën e Botës, gjatë barazimit 1-1 ndaj...

“Bomba” e radhës nga Spanja: Zidane firmos me Juventusin

Nga Spanja vjen lëvizja e radhës e bujshme në merkato, që lidhet me Zinedine Zidane. Ish-trajneri i Realit, i cili ka fituar 3 Champions...

Hazard befason të gjithë: Giroud është më i miri në botë!

Eden Hazard ka thurur elozhe pë shokun e tij të repartit te skuadra e Chelsea-t, Olivier Giroud, duke e konsideruar si më të mirin...

Kedira e thotë hapur: Ja kombëtarja që i druhem në Botëror,...

Gjermania është një nga pretendentet për Kupën e Botës në Rusi, por Sami Kedira, si një nga futbollistët me më shumë eksperiencë, beson se...

Formacionet zyrtare/ Dëmtohet Icardi dhe humbet Bolognën, por tek zikaltërit debuton...

Interi do të hapë javën e tretë në Seria A pas pak minutash në transfertën ndaj Bolognas. Në këtë ndeshje nuk do të luajë...

EDITORIAL

FORUM