E martë, Shkurt 19, 2019

Skënderbeu thyen Teutën, Apolonia i vë “frena” Kukësit

 me karton të kuq. Në minutën ‘37, Vangjeli  godet Bardullën e Teutës qëllimisht dhe gjyqtari Lorenc Jemini e ndëshkon me kartonin e dytë të...

Ancelotti tek Reali deri në vitin 2017

Strategu Italian ka kontratë me klubin mbretëror deri në vitin 2016, por pritet ta zgjas edhe një vit para fillimit të Kampionatit Botëror për...

Besnik Hasi: E refuzova një herë, por një ditë do ta...

 Besnik Hasi e kishte refuzuar postin e trajnerit të kombëtares para se Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) të arrinte një marrëveshje, me strategun italian,...

Sekretari i Përgjithshëm i UEFA-s Infantino: Shqipëri-Serbi mund të përsëritet në...

Pas takimit të komiteti ekzekutiv, Platini nuk doli para gazetarëve, të cilët paraqitën interes për disa çështje të mbetura të hapura, si ndeshja Shqipëri-Serbi,...

Elez Gjoza: Romela më tha jam e pastër,do ti nënshtrohet testit...

Gjoza në një dekalartë të dhënë për Neës 24, u shpreh se Federata e Peshngirtjes nuk do të bëjë asnje deklaratë deri në përfundimin...

Ish-gruaja e De Rossi-t: Paguaj 10 mijë euro një shqiptar dhe...

Gjykatësi i cili po heton Tamara Pisnoli-n, thotë se ajo ka personaliteti narcisteje dhe përpiqet të mbizotërojë dhe manipulojë të tjerët për interesat e...

Serbët: Jeni kokëfortë dhe frikacakë, që refuzoni të riluani ndeshjen

Mediat e tyre thonë se shqiptarët janë kokfortë dhe frikacakë, pasi nuk kanë pranuar që ndeshja Serbi-Shqipëri të riluhet. “Komisioni Apelit nuk e ndryshoi vendimin...

Duka: Të zhgënjyer nga Apeli, do këkojmë drejtësi në KAS-in e...

Do të këkojmë drejtësi në KAS-in e Lozanës”. Kështu është shprehur kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) lidhur me vendimin e fundit mbi ndeshjen...

Platini “klient” i Rusisë, Putin i kishte dhuruar një pikturë të...

 Mediat të ndryshme kanë transmetuar një lajm, i cili hedh dyshimin se presidenti rus Vladimir Putin i ka dhuruar Presidentit të UEFA-s, Michele Platini,...

FSHF ofertë Igli Tares, shihet si pasues i De Biasit dhe...

 Tare është aktualisht në planet e presidentit të Lacios, Lotito, me të cilin ka ndërtuar një ekip kompetitiv. Ende nuk bëhet e ditur se...

EDITORIAL

FORUM