E mërkurë, Shkurt 20, 2019

Ç’befasi! Reali e Ronaldo munden në Bilbao, Barça e Mesi...

Real Madrid mund ta shohë veten një pikë poshtë Barcelonës nëse nuk ndodh të djelën e pazakonta, pra katalanasit gabojnë në shtëpi me Rajo...

Besëlidhja -Tërbuni dhe Lushnja- Bylis, për dy bileta në Superiore

Fitorja e Besëlidhjes në Mamurras, ndaj rivali direkt për ngjitjen në Kategorinë Superiore, dhe fitorja e Lushnjës në Berat ndaj Tomorit, si dhe ndalesat...

Franc Veliu: Po përbaltet pa arsye fanella e Flamurtarit

Kapiteni i Flamurtarit, Franc Veliu ka shpërthyer në prag të ndeshjes me Skënderbeun dhe pas takimit të përfolur me Partizanin, duke sqaruar në profilin...

Basketboll në çdo shkollë të vendit, kryeministri Rama fton kampionët ndër...

Deri dje kampionë të mëdhenj të këtij vendi ishin lënë në harresë dhe ndoshta kjo është arsyeja që sot sporti dhe më konkretisht basketbolli...

Refik Halili drekë ekipit: Fitoni ndaj Kukësit dhe Partizanit, Tirana rikthehet...

Trajneri i Tiranës beson se skuadra e tij do të qëndrojë në garë për trofeun më të rëndësishëm deri në fund të sezonit pavarësisht...

Zbulohet e dashura e re e Cristiano Ronaldos

Është 29 vjeçe, punon si gazetare dhe shpesh nxjerr në pah linjat e saj perfekte. Bëhet fjalë për meksikanen Vanessa Huppenkothen, e cila mendohet...

Nga një qytet i vogël në Kosovë te Inter, Shaqiri: Si...

Xherdan Shaqiri la Bayern Mynih dhe kaloi tek Inter, duke u shndërruar në personazhin kryesor të kampin zikaltër, brenda një kohe fare të shkurtër....

Tirana e pret Kukësin me mungesa në Durrës, të hënën Flamurtari-Skënderbeu

Si të mos mjaftonte humbja me Skënderbeun, ndaj një rivali direkt për titull në Korçë, Tirana e sheh veten në telashe edhe më të...

Bayern për fitore me Hanover, Shtutgarti zvenit shanset e mbijetesës

Shtutgarti i vendit të fundit nuk shkoi më larg se barazimi pa gola me Hertha Berlin dhe mbetet i fundit duke rrezikuar rënien në...

Verona, të shtunën shansi i fundit i Pipo Inzaghit

Ndeshja e Milanit në Verona mund të jeta ndeshja e fundit e trajnerit të Milan, Filipo Inzaghi, nëse kuqezinjtë nuk arrijnë dot të fitojnë. ...

EDITORIAL

FORUM