E shtunë, Janar 19, 2019

Partizani-Tirana, rreth 12 mijë tifozë në shkallët e stadiumit

Biletat e ndeshjes kanë që ditën e shtunë në shitje ku ka pasur një interesim rekord nga të dyja tifozeritë ku sipas parashikimeve mendohet...

Sot derbi Partizani-Tirana, supersfida e futbollit

Nën një atmosferë festive të dhuruar nga koreografia e tifozerive të të dyja skuadrave, Partizani dhe Tirana do të luajnë derbin e 140-të në...

Mancini nuk po arrin të kuptoj këtë Inter

Interi pësoi edhe një tjetër humbje në Serie A, këtë javë nga Udinese në San Siro me rezultat 1:2. “Unë nuk po mund të kuptoj...

Skuadra e njohur evropiane mbetet pa emër!

Gjykata në Rumani ka vendosur të lë pa emër skuadrën e njohur pasi  Steaua kishte vjedhur logon e ushtrisë rumune. Kështu Steauas i është...

Futbolli “vishet” me turp, trajnerët Stojku e Ceno në spital, Sopoti...

. Trajneri elbasanas i Sopotit, Gentajn Stojku dhe ndihmësi i tij, Elton Ceno, në vend që të festonin fitoren 2-1 të ekipit të tyre...

Skënderbeu thyen Teutën, Apolonia i vë “frena” Kukësit

 me karton të kuq. Në minutën ‘37, Vangjeli  godet Bardullën e Teutës qëllimisht dhe gjyqtari Lorenc Jemini e ndëshkon me kartonin e dytë të...

Ancelotti tek Reali deri në vitin 2017

Strategu Italian ka kontratë me klubin mbretëror deri në vitin 2016, por pritet ta zgjas edhe një vit para fillimit të Kampionatit Botëror për...

Besnik Hasi: E refuzova një herë, por një ditë do ta...

 Besnik Hasi e kishte refuzuar postin e trajnerit të kombëtares para se Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) të arrinte një marrëveshje, me strategun italian,...

Sekretari i Përgjithshëm i UEFA-s Infantino: Shqipëri-Serbi mund të përsëritet në...

Pas takimit të komiteti ekzekutiv, Platini nuk doli para gazetarëve, të cilët paraqitën interes për disa çështje të mbetura të hapura, si ndeshja Shqipëri-Serbi,...

Elez Gjoza: Romela më tha jam e pastër,do ti nënshtrohet testit...

Gjoza në një dekalartë të dhënë për Neës 24, u shpreh se Federata e Peshngirtjes nuk do të bëjë asnje deklaratë deri në përfundimin...

EDITORIAL

FORUM