E mërkurë, Nentor 21, 2018

De Biasi rrëfen vështirësitë dhe suksesin me Shqipërinë

Kualifikimi historik i Shqipërisë ka zgjuar vëmendjen e shumë medieve të mëdha ndërkombëtare për të realizuar intervista me lojtarët dhe trajnerin italian, De Biasi. Së...

Kuqezinjë “zbërthejnë fushën”, Kombëtarja udhëheq 3-0 në Izrael

45 minuta të para të luajtura mjaft mirë nga e gjithë kombëtarja jonë, jo vetëm në sulm, edhe në mesin e fushës, por edhe...

Milinkoviç: Kukësin e mundëm me fat. E ardhmja? Kam qënë shumë...

Trajneri i Luftëtarit, Mlladen Milinkoviç, nuk e fshehu lumturinë që skuadra e tij ishte e vetmja që mposhti Kukësin në këtë sezon. Në deklaratën...

Mezani: Nuk do të imitoj Likën, fitorja me Teutën na jep...

Vetëm dy ditë në krye të skuadrës, por që ndikuan për t’u ndërruar “fytyrën” Luftëtarit. Gentian Mezani me të drejtë u shfaq i buzëqeshur...

Casemiro i sinqertë: Na mungon Ronaldo, por nuk duhet … (VIDEO)

Mesfushori i njohur, Casemiro beson se largimi i Ronaldos është një mungesë e madhe, por nuk duhet përdorur si justifikim për humbjet. Klubi mretërori...

“Ndonjëherë nuk e duroj dot Salah për këtë gjë”

Mbrojtësi i Liverpulit, Aleksandër Arnold është shprehur se ka raste që nuk e duron dot Mohamed Salah pasi ai është një makth për kundërshtarët...

Tronditet Reali/ Dëmtohet mbrojtësi, nuk luan dy klasiket me Barçën

Mbrojtësi i ri i Real Madridit, Jesus Vallejo, do të mungojë së paku dy javë. Lojtari ka pësuar një zgjatje muskulore në këmbën e...

Kukësi kërkon 800 mijë euro nga shitja e tre lojtarëve, gati...

Kukësi mund të mbushë arkën qoftë nga pjesëmarrja në Europa League, qoftë edhe nga shitja e kartonit të disa prej futbollistëve kryesorë. at  si...

Peruja ka një arsye më shumë për të gjetur rrugën e...

Nissu Cauti është tifozja më e flaktë e Perusë, e cila ka bërë një premtim të veçantë. Nëse të gjithë ne mbajmë veshur fanellën...

U largua mes duartrokitjeve, Iniesta: Nuk e prisja nderimin e shqiptarëve

Andreas Iniesta është një idhull për të gjithë, një shembull, një njeri që duartrokitet edhe nga kundërshtarët. Kështu ndodhi edhe mbrëmjen e djeshme në...

EDITORIAL

FORUM