E dielë, Nentor 18, 2018

Kosova dhuron spektakël dhe leksion futbolli Shqipërisë, na turpëron në “vëllazëroren”...

Kosova ka dhuruar spektakël në miqësoren e ashtuquajtur “vëllazërore”. Skuadra e drejtuar nga Shaland ishte e papërmbajtshme duke fituar në shifrat 3-0, dhe duke...

Rafinja gabim fatal, Asensio kalon në avantazh Realin (VIDEO)

Bajerni pëson dhe golin e dytë ndaj Realit. Në minutën e 57-të, Rafinja i dhuron topin Asensios, i cili kombinon mjaft mirë me Lukas. Ky...

“Shpërthen” ylli i kombëtares së shpresave, Panionios merr fitoren e parë

Panionios është kthyer te fitorja në Superligën greke, kjo edhe falë dopietës së sulmuesit të kombëtares shqiptare U-21, Florin Durmishaj. 21 vjeçari shënoi në minutat...

SPECIALE/ Njihuni me kombëtaret që kanë shënuar më shumë në Kupën...

Katër herë kampionia e Botës, Gjermania është skuadra që ka shënuar më shumë gola gjatë një Botërori. “Pancerat” njihen si skuadra që sulmon më...

Mesi nuk heq dorë nga fiksimi: Dua Kupën e Botës me...

Lionel Messi nuk dorëzohet dhe i qëndron besnik fiksimit të tij për fitimin e trofeut të “Kupës së Botës”. Në 31-vjetorin e tij të...

Napoli dhe Milani bëjnë “paqe”, Reina dhe Donaruma show (VIDEO)

Milani dhe Napoli nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen e zhvilluar në “San Siro”.  Pjesa e parë foli...

Salah shënon golin e parë në Kupën e Botës, i saktë...

Mohamed Salah ka shënuar golin e parë në Kupën e Botës. Sulmuesi i Egjiptit ka goditur saktë nga pika e bardhë në minutën e...

Për herë të parë Arabia Saudite lejon gratë në stadium të...

Gratë në Arabinë Saudite do të lejohen në stadiumet e vendit për të ndjekur ndeshje futbolli, megjithatë më një ndarje nga tribuna ku ka...

Latino-amerikanët pushtojnë Moskën, shërbime falas për tifozët në Rusi

Nis sot Botërori “Rusi 2018”. Pritshmëritë janë shumë të mëdha dhe e gjithë bota e ka vëmendjen pikërisht në Rusi. Kryeqytetin e vendit, Moskën,...

VIDEO/ Ronaldo nuk ndalet, spektakël dhe në stërvitje

Ronaldo mezi po e pret fazën e eleminimeve të Kupës së Botës "Rusi 2018". Këtë gjë ai e tregon dhe në stërvitje ku dhuron...

EDITORIAL

FORUM