E premte, Nentor 16, 2018

Grezda për mediat skoceze: Shqipëria si Rangers, asnjë s’na mund në...

Nesër në mbrëmje Shqipëria do të luajë ndaj Skocisë në Shkodër sfidën e fundit të vlefshme për Ligën e Kombeve. Mediat skoceze kanë qenë...

I vetmi shqiptar që luan në Serbi, shokët i ngjyrosin tortën...

Faton Xhemaili është futbollisti i vetëm shqiptar që luan në kampionatin serb të futbollit. Një rast unik që nuk mund të lihej pa vëmendjen...

Juventus i ofron një mundësi të dytë yllit të Real Madridit

Zonja e Vjetër ende ka besim në Szczesny Por, Juventus i ka ofruar një mundësi të dytë portierit rebel të Real Madridit, Keylor Navas, sipas...

Kroacia shokon Spanjën në frymën e fundit, Jedvaj hero me dopietë...

Kroacia i ka rrëmbyer një fitore spektakolar 3-2 në sekondat e fundit, duke marrë hak për humbjen e thellë 0-6 në duelin e parë....

Izraeli ”si luan” në miqësoren ndaj Guatemalës

Izraeli duket se ka gjetur një marsh tjetër, pas paraqitjeve zhgënjyese të muajve të parë të drejtimit nga trajneri austriak, Andreas Herzog, i ardhur...

E rrahën në stadium, skuadra italiane dhuron 150 mijë euro për...

Skuadra italiane, Roma ka dhuruar 150 mijë euro ndaj shpenzimeve mjekësore dhe rehabilitimit të një fansi, i cili u sulmua gjatë ndeshjes me Liverpool. Sean...

Ranieri “rindez” Fulhamin, shenjëstron yllin e Liverpool

Vetëm pak orë pasi u zyrtarizua në stolin e Fulhamit, Claudio Ranieri ka nisur menjëherë nga puna. Italiani kërkon të përforcojë skuadrën dhe duket se...

Trasferoi futbollistë minorenë, Chelsea rrezikon një dënim 2 vjet në merkato

Federimi i futbollistëve minorenë në mënyrë ilegale rrezikon ta sanksionojë rëndë ekipin e Chelsea-t, ashtu siç ka ndodhur më parë, edhe pse në formë...

Raikkonen sfidon kundërshtarët: Sauberi im do bëj mrekullira

Firma me skuderinë Sauber nuk e shqetëson aspak pilotin finlandez, Kimi Raikkonen. 39 vjeçari i cili do të pilotojë një makinë Sauber  duke nisur...

Granit Xhaka habit të gjithë: U bëra futbollist me “mik” falë...

Granit Xhaka cilësohet një futbollist më i talentuar se Taulanti, ndaj dhe karriera e tij në fakt ka pasur zhvillime më pozitive, pasi tashmë...

EDITORIAL

FORUM

Ç’gallatë!