E martë, Shtator 25, 2018

Zëvendësimet e çuditshme të Panuccit në pushim, diçka nuk shkon …

Zgjedhjet e çuditshme të Panuccit, zëvendësime që në startin e pjesës së dytë Të shumtë janë futbollistët që lënë shenjë kur futen në fushë në...

Manchester United refuzon ofertën e Realit për De Gean

Drejtues të Manchetser United kanë refuzuar ofertën prej 60 milionë sterlina (69 milionë Euro) të Real Madridit për portierin David De Gea. Trajneri “Djajve të...

Duka: Skënderbeu po na përfaqëson denjësisht. Nuk kisha frikë nga trazirat!

Presidenti i FSHF-së, Armando Duka tregoi pas ndeshjes së Skënderbeut ndaj Partizan Beogradit se nuk kishte frikë për ndonjë ngjarje të shëmtuara që mund...

Evertoni rrëmben dy yjet e Barcelonës në ditën e fundit të...

Yerry Mina dhe André Gomes në sezonin e ri do të luajnë me skuadrën e Evertonit. Të dy lojtarët po zhvillojnë testet mjekësore në...

Edhe Mbappe nis kapriçot te PSG-ja, mësoni çfarë ka bërë ylli...

U pagua 180 milionë euro, parà këto që do të derdhen në arkat e Monacos vetëm në verën e ardhshme, por edhe pse vetëm...

Kuqezinjë “zbërthejnë fushën”, Kombëtarja udhëheq 3-0 në Izrael

45 minuta të para të luajtura mjaft mirë nga e gjithë kombëtarja jonë, jo vetëm në sulm, edhe në mesin e fushës, por edhe...

Botërori, nis me një lajm të keq për Shqipërinë dhe Kosovën

Për Kosovën, pjesëmarrja e saj në kualifikimet e Botërorit "Rusi 2018", është një ëndërr tashmë realitet. Lajmi që FIFA ka dhënë, është se shumica e ndeshjeve të Shqipërisë...

Tirana-Kukësi, ndeshja nën presion, ndalohet humbja për hir të Europës

  Përpara sfidës me Tiranën, që mbyll fazën e parë të Kategorinë Superiore, presidenti i Kukësit Safet Gjici ka zhvilluar një takim me skuadrës. Në...

Një tjetër yll njofton mungesën në “Rogers Cup

Pas Andy Murray një tjetër yll e raketës botërore ka njoftuar mungesën në turneun e "Rogers Cup", i cili zhvillohet javën e ardhshme në...

Përcaktohen vazot, Shqipëria përballë ekipeve kualifikuese: Euro 2016

Me plotësimin e 24 skuadrave pjesëmarrëse në Euro 2016, UEFA zyrtarizoi dhe vazot e shortit që do të përcaktojë në 12 dhjetor në Paris....

EDITORIAL

FORUM