E shtunë, Nentor 17, 2018

Barcelona, Messi dhe Macherano “surprizojnë” skuadrën

Lionel Messi dhe Javier Mascherano hedhin pas krahëve zhgënjimin e Kupës së Amerikës ku Argjentina u mund në finale nga Kili, duke u bashkuar...

Merr zemër nga fitorja në Hungari, Vettel: Titulli kampion, jo i...

Çmimin e Madh të Hungarisë e fitoi Vetel dhe te Ferrari rikthehet optimizmi. Pas suksesit në pistën e Hungaroring Sebastian Vettel beson se mund...

Liga Ballkanike, Vllaznia nuk ka 15 mijë euro për t’u regjistruar

Vllaznia e Shkodrës me shumë mundësi nuk do të marrë pjesë në Ligën Ballanike të Basketbollit për arsye financiare. Skuadra kampione e Shqipërisë nuk...

Reali fiton trofeun miqësor në Kinë ndaj Milan, por me 11-metërsha

Reali i Madridit koleksionon trofeun e dytë veror duke arritur suksesin vetëm nga 11-metërshat, pas mbylljes së ndeshjes pa gola kundër Milan. Spanjollët dhe...

Elseid Hysaj për 600 mijë euro në sezon te Napoli, arrihet...

“Martesa” mes Elseid Hysaj e Napolit do të celebrohet këtë javë. Trajneri Maurizio Sarri i ka kërkuar Napolit transferimin nga Empoli të mbrojtësit të...

Mavraj “me paterica”, 5 orë stërvitje në ditë për rikuperimin

Mërgim Mavraj është duke punuar intensivisht që të rikuperohet sa më shpejtë nga lëndimi që pësoi në gju, në fund të sezonit të kaluar. Mbrojtësi...

Neymar, në Ibiza me gazetaren e bukur shqiptare (FOTO)

Ylli brazilian, Neymar, është duke qëndruar me pushime në Ibiza të Spanjës. Po aty, ishte edhe gazetarja Xhesika Trola që i ka kërkuar një...

Mourinho: Gruaja e Benitez të merret me dietën e burrit të...

  Hoze Murinjo u përgjigj me një batutë deklaratave të gruas së Rafa Benitez. Gruaja e Benitez tha se trajneri i ri i Realit të...

Shqipëri-Serbi, në “Elbasan Arena”…UEFA thotë se u vendos nga FSHF

Vetëm pak orë pas lajmit që u dha nga FSHF se UEFA ka vendosur që ndeshja eliminatore e vlefshme për "Francë 2016",  mes Shqipërisë...

Premier League, një çështje golash…speciale për ekipet favorite

Sezoni i ri i Premier League fillon 10 ditë më  vonë dhe tifozët e futbollit do të kenë mundësinë të shijojnë edhe një herë...

EDITORIAL

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Ç’gallatë idiote!