E dielë, Nentor 18, 2018

Arsenali mund 1-0 Chelsea-n dhe ngre Superkupën

  Sezoni i ri futbollistik në Angli ka nisur me një zhgënjim për Jose Mourinho, pasi Chelsea i tij është mundur në finalen e Superkupës...

Manchester City, “çmendet” sheiku, 140 mln Euro për Pep Guardiolën

Manchester City që sponsorizohet nga sheiku Mansour është gati për të transferuar Pep Guardiolën në Etihad Stadium verën e ardhshme. Gjatë këtij sezoni ekipi...

Vllaznia pa president, Shkodra destinacioni i paralajmëruar i Safet Gjicit?

Shefi i klubit të Kukësit, Jonuz Hallaçi paralajmëroi dorëheqjen e presidentit Safet Gjici, nëse ndëshkimi i UEFA-s për ndeshjen e ndërprerë të Europa League...

Merkato kuqezi në Europë, Cana e Gashi mes “enigmave” të...

Merkatoja e verës ka dhuruar disa lëvizje surprizë të futbollistëve kuqezi janë shënuar deri tani, por gushti do të jetë një muaj edhe më...

Juventus, “ngrijnë” bisedimet me Shalken për Draxler

Juventusi në merkaton e verës nuk do të bëjë asnjë lëvizje tjetër para kthimit të skuadrës nga Pekini, kur do të luajë Superkupën e...

Ju kujtohet Beogradi, Roma!…por Kukësin do ta ndëshkojë UEFA?! (Foto)

Ndeshja e vlefshme për Europa league, që u ndërpre në stadiumin “Qemal Stafa” mes Kukësit dhe Leagias së Varshavës mund të peshojë shumë për...

Paralajmërimi, delegati i UEFA-s: Masa të ashpra ndaj Kukësit!

Ndeshja e ndërprerë në stadiumin “Qemal Stafa” mes Kukësit dhe Leagias së Varshavës mund të peshojë shumë për skuadrën nën-kampione të Shqipërisë. Vendimi do...

Ditë zie në familjen e Franz Beckenbauer, i vdes djali

Ditë zie në familjen e legjendës së futbollit botëror, Franz Beckenbauer. Djali i gjermanit Franz Beckenbauer u nda nga jeta në moshën 46-vjeçare. Stephan Beckenbauer,...

Van Gaal presion United, për portierin De Gea

Menaxheri i Manchester Unitedit, Luis Van Gaal ka marrë një vendim befasues për David De Gean. Luis Van Gaal më në fund dorëzohet para presionit...

“Simbolet nuk shiten” Perez- Ramosit: Nëse ti ikën sot, nesër...

Disa njerëz thuhet se janë aq të rëndësishëm sa edhe drejtuesit nuk e konc eptojnë të ardhmen dhe suksesin pa ta, në ekip. Vendimi...

EDITORIAL

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

17 nëntori i Tiranës antifashiste