E hënë, Nentor 12, 2018

Kukësi nderon ekipet shqiptare në Europa League, një hap larg kualifikimit

Ashtu siç edhe pritej, vetëm Kukësi nga ekipet shqiptarë pjesëmarrëse në Europa League hedh një hap drejt kualifikimit, pasi fitoi ndeshjen e parë 2-0...

Laçi dhe Kukësi zbresin në fushë, Partizanin e ndjekin në Norvegji...

Sapo ka nisur ndeshja mes Laçit dhe Inter Baku të Azerbajxhanit, në stadiumin e Laçit e vlefshme për turin e parë paraelimantor të Europa...

Fonseca nga Mamurrasi në Librazhd, Sopoti me projekt Superioren

Golashënuesi më i mirë i Kategorisë së Parë Cate Fonseca pritet të largohet nga Mamurrasi për t’u transferuar tek ekipi i Sopotit të Librazhdit....

Partizani, disa orë para ndeshjes Gaz Demi drekon me homologun norvegjez

Pak orë para ndeshjes së parë të Europa League, që do të Partizani do të luajë sot në Norvegji,  delegacioni i klubit të të...

Nesër vjen një sulmues brazilian, Skënderbeu pret edhe Hamdi Salihin

Francisco Lisvaldo Daniel Duarte është futbollisti më i ri i Skënderbeut. Ish- futbollisti i Bragantino në Brazil do t’i bashkohet nesër në drekë  ekipit...

Talenti shqiptar Rey Manaj, në “radarin” e Juventus

Një talent shqiptar në “radarin” e Juves. Nën-kampionët e Europës planifikojnë edhe të ardhmen duke synuar të pasurojnë me talente organikën e skuadrës të...

Tre ekipet shqiptare në E.League, Starova-norvegjezëve: Nuk kemi ardhur për turizëm

Tre ekipet shqiptare, Laçi, Kukësi dhe Partizani do të nisin nesër aventurën e tyre Europiane. Të tre këto ekipe, pjesëmarrëse në kompeticionin e Europa...

Kategoria e Parë, ndahen grupet, nga jugu e duan Superioren të...

Federata Shqiptare e Futbollit, duke iu referuar vendimeve të marra në mbledhjen e fundit të Komitetit Ekzekutiv, përcaktoi grupet që do të marrin pjesë...

Arda Turan, për 35 mln euro bëhet lojtar i Barcelonës

Goditja e parë e madhe e merkatos së Barcelonës. Fituesit e Champions League blejnë turkun Arda Turan. Sipas sportives spanjolle ‘Marca’, lojtari i Atletico...

Danimarkë-Shqipëri, më 3 korrik nis shitja e biletave, sa gjysma e...

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton tifozët kuqezi të interesuar se për ndeshjen Danimarkë - Shqipëri, e cila do të zhvillohet në Stadiumin “Telia Parken”,...

EDITORIAL

FORUM