E mërkurë, Nentor 14, 2018

Milan, Zlatan Ibrahimoviç, shumë pranë rikthimit

Sulmuesi suedez Zllatan Ibrahimoviç shumë pranë rikthimit te Milan. PSG i ka hapur rrugë largimit të sulmuesit suedez nga kryeqyteti francez, pasi nuk është...

Junajtid, arrihet marrëveshja, Van Persie lojtar i Fenerbahçes

Presidenti turk konfirmon arritjen e marrëveshjes. Sulmuesi holandez Robin van Persie do të jetë lojtar i ekipit turk në edicionin e ardhshëm. Presidenti i...

Formula 1, rekord me 21 gara në sezonin 2016

Kalendari i sezonit 2016 te Formula 1 do te shenoje nje rekord me 21 gara (kundrejt 19 kete vit), duke nisur nje muaj me vonese, beri...

Fitorja në tavolinë, mbrëmja vishet kuqezi në çdo qytet e trevë...

Tifozët kuqezi anembanë trevave shqiptare  po organizohen për të festuar sonte në mbrëmje fitoren në tavolinë 3-0 me Serbinë. Nga Tirana, në Prishtinë, Shkup...

100.000 euro gjobë për dronin e Ballistit

Cas ka publikuar vendimin për Shqipërinë në faqen zyrtare. Në njoftimin për mediat Gjykata e Arbitrazhit Sportiv bën një rezyme të asaj çfarë ndodhi...

Reagojnë Duka e De Biasi: Shqipëria nuk ishte fajtore, drejtësia triumfoi!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, në një konferencë për shtyp pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv që i dha 3...

Zyrtare, Shqipëria 3-0 në tavolinë dhe në zonën “Play-off”, CAS i...

Shqipëria merr zyrtarisht tre pikët në tavolinë, në ndeshjen me Serbinë. Drejtësia vonon po nuk harron dhe kthehet në vend. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në...

Mediat daneze: CAS i ka kthyer 3 pikët në tavolinë Shqipërisë

Sipas mediave daneze, Gjykatës së Arbitrazhit në Lozanë, ka vendosur që ndeshja mes Serbisë dhe Shqipërisë do të jepet me rezultatin 3:0 në favor...

Një skuadër fqinje pa shumë përvojë përballë Kukësit, në turin e...

Kukësi do të ketë një kundërshtar jo më të fortë se vetja, në turin e dytë të Europa League, çka do të thotë se...

Shqipëria e 36-ta në botë, sot pret nga CAS edhe 3...

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur renditjen më të mirë në histori, në klasifikimin e muajit të fundit nga FIFA. Një ditë para se...

EDITORIAL

FORUM