E premte, Shtator 21, 2018

Gruaja e kapitenit të Interit në çaste relaksi

Interi nuk e ka nisur mirë kampionatin, pavarësisht përforcimeve të shumta dhe etiketimit si një prej rivalëve kryesorë këtë sezon, për kampionët e Juventusit. Dhe...

Diego Kosta bën gjithçka te Atletiko, gol dhe karton të kuq...

Atletiko Madrid ka fituar ndeshjen e javës së 18 ndaj skuadrës së Getafes. Skuadra e Diego Simeones ka triumfuar me rezultatin 2-0 në stadiumin...

De Biasi e quajti të “vetëpërjashtuar”, Xhaka i përgjigjet në këtë...

Krisja mes Xhani De Biazit dhe Taulant Xhakës duket se nuk do të ketë përmirësim. Nëse koha tregoi që “përplasja” me Kaçen u rikuperua...

Kalendari i sezonit 2015-16, Serie A: 38 javët e kampionatit italian

Kalendari i sezonit të ri të Serisë A, 2015-2016 është gati. Në qendrën e “Expo 2015” përfaqësuesit e 20 klubeve të kampionatit italian ishin...

Sadiku flet spanjisht: I lumtur te Levante, një hap i madh...

Armando Sadiku sot ka hedhur një hap të rëndësishëm në karrierën e tij, pasi ka zyrtarizuar transferimin te skuadra e Levantes. Bomberi i Kombëtares...

Memushaj: Nuk meritonim të humbnim kështu, nuk flas për arbitrin

Humbja 3-0 perballe Izraelit ne Elbasan Arena, i la te zhgenjyer dhe njekohesisht te surprizuar lojtaret e tifozet kuqezi. Pas 20 minutave te para te...

36 persona të vdekur, Ronaldo ka një mesazh prekës

Portugalia po përjeton ditë shumë të vështira. 36 persona kanë vdekur nga zjarret që kanë përfshirë pyjet në pjesën qendrore dhe veriore të vendit....

Masa anti-terrorizëm për debutimin e Ronaldos në Seria A

“Do të përdorim dhe trupat anti-terrorizëm, pasi bëhet fjalë për një evend të rëndësishëm, që ka marrë karakter ndërkombëtar për shkak të debutimit të...

Sot mësohet më i miri i botës

Dita finale erdhi. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi apo Manuel Neuer, do të sfidojnë njëri tjetrin për më të mirin e botës në sportin më...

“Neymar nuk do arrijë kurrë nivelin e Messit” – Deklarata e...

Pas ndeshjes në Champions League, mbrojtësi i Celtic, Mikael Lustig nuk ka kursyer “thumbat” për kundërshtarin e tij Neymar. Pas kartonit të verdhë që Neymar...

EDITORIAL

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes