E premte, Nentor 16, 2018

Xherdan Shaqiri në udhëkryq, mes Borussias dhe Schalke 04

E ardhmja e Xherdan Shaqirit te Inter, mbetet në udhëkryq. Një vit më parë, sulmuesi me origjinë shqiptare, u përfol për një transferim të mundshëm...

Gruaja e Rafa Benitez ironizon Jose Mourinhon

Bashkëshortja e Rafael Benitez ka ironizuar duke thënë se bashkëshorti i saj ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës, duke ndrequr telashet e...

Sherr dhe grushte në kampin bardheblu, Tirana pezullon Dushkun nga Mavrova

Mbrojtësi lezhjan, Erjon Dushku, nuk është më pjesë e Tiranës, teksa 24 herë kampionët e vendit ndodhen aktualisht në përgatitoren e Mavrovës. Ai është...

Kastrioti dobëson rivalët, pas Malos i merr Besëlidhjes edhe Jakupin

Kastrioti pasi mori nga Besëlidhja sulmuesin Julian Malo, sot ka zyrtarizuar edhe Akil Jakupin, mbrojtësin dhe kapitenin e skuadrës lezhjane. Drejtuesit e Kastriotit me...

Kalendari i sezonit 2015-16, Serie A: 38 javët e kampionatit italian

Kalendari i sezonit të ri të Serisë A, 2015-2016 është gati. Në qendrën e “Expo 2015” përfaqësuesit e 20 klubeve të kampionatit italian ishin...

Berati nuk i përket Zvicrës! Xhimshiti pranon të vishet kuqezi

Berat Xhimshiti nuk mund ta tradhtonte lehtë emrin që mban. Futbollisti me origjinë kosovare konfirmon zgjedhjen e tij për të luajtur me kombëtaren e...

Zyrtare, trajneri Agim Canaj merr drejtimin e Bylis

Agim Canaj, një trajner me eksperiencë në kampionatin shqiptar që ka drejtuar edhe më parë Bylis, rikthehet zyrtarisht në drejtimin e klubit ballshiot. Canaj kthehet...

Presidenti i Empolit “dorëzohet”: Hysajn dua të shoh me Napolin

Presidenti i  Empoli, Fabrizio Corsi, ka vendosur të flasë për të ardhmen e mbrojtësit të kombëtares sonë, Elseid Hysaj, duke pranuar zyrtarisht se ai...

Maqedoni-Shqipëri, tifozët e Kombëtares sonë: Shkupin do ta veshim Kuqezi

Ndeshjet e kombëtares sonë me Maqedoninë, të vlefshme për Botërorin Rusi 2018, nuk do të kenë asnjë problem sepse do të vishen kuqezi, madje...

Skënderbeu merr bullgarin Genev për mbrojtjen, por nuk luan në Champions

Skënderbeu ka bërë një përforcim në orët e fundit para ndeshjes me ekipin gjeorgjian, Milsam,  në Ligën e Kampioneve. Duke qenë se dështoi në...

EDITORIAL

FORUM