E shtunë, Shkurt 16, 2019

Kosova po humbet 2 me 0 me Turqinë

Turqia po fiton me Kosoven 2 me 0. Eshte minuta 60 ku po luhet ndeshja per eliminatoret e boterorit. Ndeshja po luhet ne Turqi. Menjëherë...

FOTOLAJM/ “Mikpritja shqiptare”, nëElbasan valvitet flamuri i Izraelit

ELBASAN-  Shqiptarët nuk ngurrojnë të dëshmojnë në çdo moment një nga karakteristikat më të veçanta të kombit: mikpritjen. Kjo po ndodh aktualisht edhe në...

Nis hyrja në stadium, policia kontroll të imtësishëm tifozëve

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin Elbasan Arena. Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, tifozët i janë nënshtruar kontrolleve të rrepta dhe të imtësishme...

Ndeshje futbolli në Elbasan.Të armatosur deri në dhëmbë, por 0-1 !

Ka filluar ndeshja Shqiperi=Izrael . Ne minuten e 17 gjyqtari jep penallti dhe largon me karton te kuq lojtarin e Shqiperise,Gjimshiti. Shenon 1 me...

Shqipëri-Izrael/ Policia blindon Elbasanin, prej orës 17.00 bllokohet tuneli, ja si...

Policia e Shtetit për tju ardhur në ndihmë tifozëve që duan të shkojnë në Elbasan si dhe të gjithë përdoruesëve të rrugës Elbasan -Tiranë...

Shqipëri – Izrael, De Biasi i beson Llullakut e Memushajt në...

Do të zhvillohet sot në orën 20 : 45 në “Elbasa Arena” një ndër takimet më të rëndësishme të skuadrës tonë përfaqësuese në fazën...

Kombëtarja kryen stërvitjen e fundit para Izraelit

Pas Izraelit, në fushën e stadiumit “Elbasan Arena” kanë zbritur lojtarët kuqezi, të cilët kanë zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes së ditës së...

De Biasi: Elbasani na sjellë fat

Trajneri i kombëtares sonë tha në konferencën për shtyp se skuadra do të futet në fushën e lojës për fitore dhe ky do të...

Mavraj kundër masave të sigurisë për Izraelin: S’kemi nevojë për siguri...

Mërgim Mavraj, një besimtar i devotshëm, duket se është bezdisur nga masat e sigurisë për ndeshjen me Izraelin, pas arrestimit të disa të dyshuarve...

Ky sezon mund të jetë i fundit për Philip Lahm

Filip Lam ka rikonfirmuar se ai mund të largohet këtë fundsezoni nga Bajerni, por edhe nga futbolli. 32-vjeçari, i cili numëron 11 vite në...

EDITORIAL

FORUM