E hënë, Nentor 19, 2018

Elbasani, “blindohet” për Cristiano Ronoldon

Nuk do të jetë e lehtë të shihet Cristiano Ronaldo në Elbasan. Përveç çmimit të lartë të biletës që pritet të ketë takimi i...

Menaxheri i Stoke City ngatërron Shaqirin me Shakirën

Kur veshi fanellën e Interit, Shqaqirin e uruan ironikisht tifozët e Milanit, “Mirëse-erdhe Shakira”. Përtej shakasë, kalimi i tij te Stoke City u shoqërua...

Edin Dzeko prezantohet te Roma

Ekipet italiane po përforcohen në prag të këtij sezoni. Roma që e mbylli në vendin e dytë kampionatin e kaluar prezantoi afrimin e fundit....

Champions, Endri Çekiçi “spiunon” Skënderbeun te kroatët

Endri Çekiçi zbulon Skënderbeun për Dinamon e Zagrebit. Në prag të sfidës kualifikuese në fazën “Play-off” të Champions League, talenti 18-vjeçar nga Pogradeci tregon...

Superkupa shkon në Laç, hero i ndeshjes një portier 17-vjeçar

  Një ndeshje, një trofe, realizohet një ëndërr. Portieri Gentian Selmani është vetëm 17-vjeç dhe jeta e tij ndryshoi brenda një nate. Ai nuk kishte...

Transferimi kushton 2 milionë lekë, volejbollistet në protestë

Në Asamblenë e fundit të Federatës Shqiptare të Volejbollit është miratuar një klauzolë që ndikon direkt në kalimin e lojtarëve nga një ekip te...

Sot, Skënderbeu dhe Laçi për superkupën e Shqipërisë

  Sot në orën 20:00 në stadiumin Kombëtar “Qemal Stafa” do të luhet finalja e superkupës së Shqipërisë, ku përballë do të jenë Skënderbeu dhe...

Finale “e çmendur”, 5-4! Barcelona ngre Superkupën e Europës

Dy ekipet spanjolle, Barcelona si fituese e Champions dhe Sevilja si fituese e Europa League, u përballën në finalen e Superkupës së Europës, në...

Redi Jupi dhe Arjan Bellaj, trajnerë të përfaqësueseve të moshave

Redi Jupi dhe Arjan Bellaj do të jenë trajnerët e rinj të ekipeve përfaqësuese së moshave. Redi Jupi, i cili deri më tani ka...

Milan rikthen emocionet e legjendës, Rud Gullit

Milan si klub është edhe nostalgjik. Në faqen zyrtare të klubit të Seria A, postohet një citat i legjendës së këtij ekipi, holandezit Rud...

EDITORIAL

FORUM