E dielë, Shkurt 17, 2019

F1, Hamilton fitues në Brazil, ngushton diferencën me Rosberg

Luis Hamilton ka dalë triumfues në Çmimin e Madh të Brazilit në një pistë të vështirë për shkak të reshjeve të dendura të shiut,...

Portieri Berisha mund të dënohet me shumë se sa dy ndeshje

Etrit Berisha bëri një gjest të keq duke goditur me kokë futbollistin izraelit, Zahavi. Por, gjesti i pamenduar mirë nga Berisha pritet t’i kushtojë...

Fituesit e Çmimit të Madh të Brazilit

Luis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Brazilit. Reshjet e dendura të shiut bënë që pista të ishte e vështirë dhe 5 makina...

Ofendime në kor dhe panik në stadium, ja çfarë nuk u...

Një stadium që nuk mbushet plotësisht për herë të parë ndodhte në “Elbasan Arena” në një sfidë të Kombëtares, me tifozët duke dhënë kështu...

Mediat e huaja për ndeshjen: Izraeli fitoi falë gabimeve të shqiptarëve

Ndeshja Shqipëri-Izrael, e vlefshme për kualifikimet në botërorin e vitit 2018 nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave të huaja sportive. Humbja e Shqipërisë 3-0...

2 kartona të kuq në Shqipëri-Izrael, shqiptarët detyrojnë arbitrin të mbyllë...

Dy kartonat e kuq në ndeshjen e djeshme në “Elbasan Arena”, kanë lënë padyshim një shije të hidhur për tifozët e Kombëtares. Pas ndeshjes, shumë...

Shqipëri-Izrael/Notat për çdo lojëtarë të Kombëtares

Kemi parë ndeshje të shëmtuara të kombëtares, por ndeshje më të tmerrshme se ajo me Izraelin kishim kohë që nuk e përjetonim. Nuk mjaftoi...

Memushaj: Nuk meritonim të humbnim kështu, nuk flas për arbitrin

Humbja 3-0 perballe Izraelit ne Elbasan Arena, i la te zhgenjyer dhe njekohesisht te surprizuar lojtaret e tifozet kuqezi. Pas 20 minutave te para te...

Blendi Fevziu: Izraeli, kronikë e një humbjeje të paralajmëruar!

Nga Blendi Fevziu – Shqipëria ka kapitulluar në Elbasan Arena përballë një ekipi që është inferior në renditjen e FIFA -s, që ka përfaqësim ndërkombëtar...

De Biasi: Jam shumë i zhgënjyer, jo vetëm me arbitrin

Gianni De Biasi ka mbetur mjaft i zhgënjyer nga humbja e Shqiperise 3-0 ne Elbasan Arena ndaj Izraelit. Kjo ndeshje doli jashtë çdo parashikimi te...

EDITORIAL

FORUM