Endri Çekiçi super-gol me Dinamo Zagrebin, Shqipëria “zi” për talentin e...

Në Pogradec nuk kishte vend për një lojtar të tillë. As në Tiranë. Ekipi i parë i Pogradecit synon të ngjitet në Kategorinë Superiore...

Cristiano Ronaldo, 12 ndeshje apo 2 ndeshje pezullim?! (Foto)

Nuk kanë kaluar as dy javë që kur ai ngriti për herë të tretë trofeun individual më prestigjioz në botë, për një sportist, atë...

Vladan Giljen, një “gardian” malazez në Pukë (Foto)

Tërbuni i Pukës arrin marrëveshjen me portierin malazez Vladan Giljen, i cili pritet të prezantohet brenda dy ditëve me ekipin e ri pukjan. Kryesuesit...

Të premten rikthehet Bundesliga, por po nëse fiton Bajerni?!

A mund të imagjinohet një fitore e Bajern Mynih ndaj Volsburgut, në ndeshjen e parë zyrtare të këtij viti në Bundesligë. Të premten rikthehet...

Hamdi Salihi pranë largimit nga Izraeli, në “valle” Tirana dhe...

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Hamdi Salihi, pritet të largohet zyrtarisht nga skuadra izraelite Hapoel Akre. Skuadra e tij ndodhet aktualisht në vend të...

Gabimi i rëndë nuk falet, Pirlo-Manchester Junajtid: Mos u lodhni me...

Ai u konsiderua i pavlefshëm tek Mançester Junajtid, dy vite më parë. Pasi kali tek Juventus , është aktualisht një ndër lojtarët më të...

Pas Hysni Zelës, edhe Aleksandër Gjoka tifoz “i çmendur” i...

Partizani njihet për tifozerinë e zjarrtë në të gjithë Shqipërinë. Mes tyre ka edhe personalitete të artit, kulturës, politikës dhe fushave të tjera. Këngëtari...

Mario Baloteli, klasifikimi i të dashurave të tij “Top 10” (Foto)

Mario Balotelli mund të mos jetë në formën e tij më të mirë tek Liverpul. Megjithatë ai mund të jetë i suksesshëm në një...

Safet Gjici : Tolerime? Edhe mund të ketë, por kritikat janë...

Kukësi fitoi 2-1 ndeshjen e fundit në Shkodër dhe mban pas javës së 19-të kreun e Kategorisë Superiore, si një prej ekipeve kryesore pretendente...

Vasil Shkurtaj firmos për 3.5 sezone me Asteras Tripoli

FC Asteras Tripolis zyrtarizon blerjen e lojtarit të kombëtares sonë, Vasil Shkurtaj.  Sulmuesi  kuqezi, i lindur më 27 shkurt 1992, nënshkroi dje një kontratë...

EDITORIAL

Çorba e reformës

FORUM