E mërkurë, Korrik 18, 2018

Gjermani-Itali, ja formacionet e super ndeshjes

Mbani frymën miq, pasi pritja tashmë ka mbaruar dhe spektakli në Francë është gati që të startojë në super duelin e shumpritur. Në stadiumin...

FOTO/ City shkatërron Napolin e Elseid Hysajt, ‘plas’ gallata në rrjetet...

Manchester City ka shkatërruar në transfertë 4-2 skuadrën e Napolit të Elseid Hysajt. Mbrojtja e skuadrës së Sarrit ka marrë kritika pa fund, ndërkohë që...

Shqipëri-Serbi, siguri nga ajri dhe toka, Policia merr masa ekstreme

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Serbisë, që do të luhet më 8 tetor në “Elbasan Arena”, në kuadër të eliminatoreve të Europianit “Francë 2016”, po...

Mancini: Në 5 muaj kam ndryshuar Interin

Eksperienca e dytë e tij  në  stolin e Interit nuk ka nisur në  mënyrën më  të  mirë  të  mundshme por Roberto Mancini është  i...

Strakosha: Europa League e rëndësishme, nuk pësoj gol nesër!

Në konferencën para ndeshjes së kthimit ndaj Steauas së Bukureshtit te skuadra e Lacios së bashku me trajnerin Inzagi ka dalë edhe Tomas Strakosha....

Martohet Blerim Xhemajli, më parë ishte bërë baba!

Mesfushori i kombëtares zvicerane me origjinë shqiptare Blerim Xhemajli ka organizuar ceremoninë martesore, duke kurorëzuar lidhjen me bukuroshen shqiptare, Erjona Sulejmani Pasi u bë me...

Portierët e kombëtares shqiptare janë makthi i Dybalës, Juventusi ndalet në...

Juventusi pësoi sot humbjen e parë në kampionat dhe ‘fajtor’ për këtë është portieri shqiptar i Lacios dhe i kombëtares shqiptare Thomas Strakosha. Në minutën...

Duka pret tre vende që janë kandidate për Kupën e Botës...

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka priti sot një delegacion nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanadaja dhe Meksika, të cilat së bashku përfaqësojnë edhe...

Milani e zëvendëson Donarumën me një 35-vjeçar në verë

Negociatat e Milanit për një portier me eksperiencë po shkojnë drejt fundit të lumtur. Skuadra kuqezi e ka më shumë se aktuale skenarin e...

Heroi i ndeshjes Armando Sadiku flet pas ndeshjes

Heroi i skuadrës kombëtare, golashënuesi i fitores historike, Armando Sadiku është shprehur tepër i lumtur për fitoren e parë të Shqipërisë në një kompeticion...

EDITORIAL

FORUM