E shtunë, Shtator 22, 2018

Gafë e rëndë e portierit të Bajernit, shënon sërish Benzema (VIDEO)

Pjesa e dytë ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme për Bajernin. Një gabim i rëndë nga portieri Ulraiç, i cili nuk...

Prishtina e Josës shpartallon skuadrën nga Gjibraltari, shkruan historinë në “Europa...

Ekipi i Prishtinës i drejtuar nga Mirel Josa ka shpartalluar në ndeshjen e kthimit të paraeliminatoreve të “Europa League” FC Europa-n e Gjibraltarit. Ekipit shqiptar...

Shqipëria U-21 leksione futbolli Bjellorusisë, fiton testin e parë miqësor

Kombëtarja shqiptare e 21 vjeçarëve ka fituar me shifrat e ngushta 3-2 testin e parë miqësor me Bjellorusinë, kjo falë dhe formës fantastike të...

Largimi i Panuçit nga intervista, Hafizi: Më mirë të mos kthehet...

Ish-trajneri i kombëtares Astrit Hafizi, ka komentuar largimin e trajnerit Panuçi nga konferenca live, duke e quajtur jo normal veprimin e tij. “Mënyra se si...

Portugalia merr një lajm tronditës, Ronaldo pranon të bëjë dy vite...

Kombëtarja portugeze ka marrë një goditje të fortë në prag të ndeshjes së parë në Kupën e Botës, përballë Spanjës. Sipas asaj që shkruajnë...

Uruguai kalon sërish në avantazh, Cavani shënon super gol (VIDEO)

Ka zgjatur vetëm 7 minuta baraspesha në Sochi, teksa Uruguai ka kaluar sërish në avantazh. Edinson Cavani ka shënuar një super gol në minutën...

Alegri: Sherri në dhomat e zhveshjes? Janë të gjitha të pabaza,...

I qetë, por mbi të gjitha me besim. Masimiliano Alegri nuk ka frikë që Juventusi të bjerë në një seri rezultatesh negative, as edhe...

Kosova dhuron spektakël dhe leksion futbolli Shqipërisë, na turpëron në “vëllazëroren”...

Kosova ka dhuruar spektakël në miqësoren e ashtuquajtur “vëllazërore”. Skuadra e drejtuar nga Shaland ishte e papërmbajtshme duke fituar në shifrat 3-0, dhe duke...

Rafinja gabim fatal, Asensio kalon në avantazh Realin (VIDEO)

Bajerni pëson dhe golin e dytë ndaj Realit. Në minutën e 57-të, Rafinja i dhuron topin Asensios, i cili kombinon mjaft mirë me Lukas. Ky...

SPECIALE/ Njihuni me kombëtaret që kanë shënuar më shumë në Kupën...

Katër herë kampionia e Botës, Gjermania është skuadra që ka shënuar më shumë gola gjatë një Botërori. “Pancerat” njihen si skuadra që sulmon më...

EDITORIAL

FORUM