Gjoka: Ta harrojmë humbjen me Teutën, duam 3 pikët me Luftëtarin

Vllaznia kërkon që të harrojë sa më parë humbjen ndaj rivalit direkt, Teutës. Trajneri Ernest Gjoka këmbëngul se kuqeblutë  nuk kanë kohë të qajnë...

Junajtid nxjerr Pogbanë në merkato, por i vendos një çmim të...

140 milionë paund, e barazvlefshme me 160 milionë euro, ky është çmimi i vendosur nga Mançester Junajtid për Pol Pogba sipas gazetës britanike “Daily...

Ndizet superfida e javës së 31-të, Partizani e quan “Hamzai” Skënderbeun

Java e 31-të e sezonit në Kategorinë Superiore do të mbyllet të hënën në orën 19:00, në stadiumin “Selman Stërmasi”, me kryendeshjen Partizani-Skënderbeu. Sfida pritet...

Venger largohet zyrtarisht nga Arsenali pas 22 vitesh

Arsen Venger do të largohet nga Arsenali në fund të këtij sezoni, pas 22 viteve në krye të “Gunners”. Strategu francez ka zyrtarizuar vendimin...

Epike, mungojnë tifozët për të festuar shënimin e golit, futbollisti gjen...

Stefan Blanaru shënoi dy gola gjatë ndeshjes Hermannstadt -Luceafarul Oradea që përfundoi me rezultatin 4-0. Por në tribunë nuk kishte asnjë tifoz që ta duartrokiste...

Plas dhuna në Turqi, tifozët i “çajnë” kokën trajnerit (FOTO &...

Nuk kanë fund incidentet në futbollin turk, teksa episode të tjera dhune kanë ndodhur në incidente në derbin mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit. Këtë herë...

Stoke City rrezikon rënien, Shaqiri në orbitën e gjigandit anglez

Stoke City nuk po kalon një situatë të mirë në Premier League, me bardhekuqtë që momentalisht janë në një vend që të dërgon një...

Basket meshkuj/ Teuta “befason” Partizanin, sigurojnë finalen mes drithërimash

Teuta është finalistja e parë në basketboll për meshkuj. Bregdetarët fituan me shifrat 76-75 përballë Partizanit. Durrësakët fituan një ndeshje dramatike për nga mënyra sesi...

Luftojnë për kampionat, futbollistet ruse: Do të zhvishemi nëse fitojmë

Futbollistet e ekipit të Enisey, të qytetit Krasnoyrask, kanë bërë një premtim të veçantë nëse arrijnë të fitojnë kampionatin dhe ngjiten në kategorinë e...

INTERVISTA/ Çyrbja: Mbijetojmë nëse japim maksimumin, të ardhmen e vendos…

Intervistoi: Rozalb Lika Një kapiten e njeh anijen e tij me pëllëmbë,dhe përpiqet që ta shpëtojë atë. Një situatë të ngjashme po përjeton edhe lideri...

EDITORIAL

FORUM