E mërkurë, Nentor 21, 2018

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Ballkani, peng i mbetjeve nacionaliste

Nga Marjana Doda - Nacionalizmi në Ballkan është si një fosile shekullore që gjithnjë shfaqet si...

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...