E mërkurë, Dhjetor 12, 2018

EDITORIAL

Studentët: Nesër ora 10.00 para parlamentit; studentë, gjimnazistë dhe qytetarë!

Nesër zhvillon punimet Kuvendi i Shqipërisë. Eshtë bërë kërkesë nga LSI për amendime në ligjin e arsimit...

FORUM

4 lëvizjet e studentëve që ndryshuan botën

Kur e përdorni zërin, mund ta ndryshoni botën dhe historia është e mbushur me shembuj të studentëve...

Më arrestoni edhe mua, t’i bëj shoqëri Tupes në burg!

Nga Agron Gjekmarkaj Sapo doli lajmi qe profesori dhe përkthyesi i njohur Edmond Tupe është proceduar nga policia...