E premte, Nentor 16, 2018

Fotografi izraelit Doron Bachar: Ju tregoj hebrenjtë e fundit në Shqipëri...

Fotografi izraelit Doron Bachar: Ju tregoj hebrenjtë e fundit në Shqipëri Përgatiti: Sidorela Lepri Fotografi izraelit Doron Bachar ka realizuar nje set fotografish me titullin: “Hebrenjtë...

Bisedë me Ismail Kadarenë: Doruntina në kolegjet franceze

Një libër që reflekton prozën e Kadaresë në letrat franceze, me tekst të një natyre të rrallë, ky botim ofron dy biseda me shkrimtarin,...

Agron Llakaj: Sezoni i ri i “Al Pazar”, ja pse refuzoj...

...Është viti i 5-të i “Al Pazar”, të gjithë si staf kërkojmë të jemi çdo të shtunë me humorin tonë, më të dashur dhe...

“Dritëroi ka ndihmuar Zogajn dhe Markun, si e refuzoi Berishën për...

Në vijim të rrëfimit të tij për gazetën “Panorama”, vëllai i Dritëro Agollit, Tajari, tregon për marrëdhëniet mes shkrimtarit dhe Ismail Kadaresë, arsyet e...

Ministrja Gjosha: LSI është më e fortë pas çdo sulmi

Ministrja e Integrimit: Marrëveshja PS-PD po prodhon çdo ditë surpriza, duhet të prodhonte stabilitet Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka komentuar situatën politike dhe fushatën elektorale...

Koloneli që denoncoi paktin e detit me Greqinë: Në Shqipëri ka...

Kolonel Myslym Pashaj tha për Top Story se deklaratat në mbrojtje të marrëveshjes së detit të rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese, dëmtojnë pozicionin e Shqipërisë...

Gjergj Bojaxhi: S’kam hyrë në garë për të bërë lojën e...

  Partitë politike nuk mund të përfaqësojnë interesat e qytetarëve shqiptarë. Kështu u shpreh kandidati i pavarur për bashkinë e Tiranës, Gjergji Bojaxhi, në një...

Intervista e plotë e Berishës tek Eni Vasili

Teksti i plote i intervistes time dhene mbreme ne News 24, gazetares Eni Vasili ne emisionin e saj "Studio e Hapur" (per ata qe...

Vejsiu: Maturantët kujdes në fazën e dytë, si t’i kalkulojnë mundësitë...

Flet për "Koha Jonë", ish-drejtori i Arsimit Parauniversitar në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës, Fatmir Vejsiu Intervistoi: Redjon Shtylla Çfarë do të ndodhë me ne? Mbetet kjo...

Muhedini: PDIU nuk ka vendosur ende për koalicionin me PS-në

Intervistë me Presidentin e Nderit dhe deputet i Partisë për Drejtësi, Integrim, Unitet,Tahir Muhedini: Kur komisioneri Hahn ngre tonin, politikanët shqiptarë nuk duhet të...

EDITORIAL

FORUM