E entje, Shtator 20, 2018

Knut Fleckenstein: Mision vëzhgimi për reformën në drejtësi

Eurodeputeti Knut Fleckenstein thekson faktin se politika shqiptare duhet ta realizojë reformën në drejtësi. Ai bën të ditur se një mision vëzhgimi i Bashkimit Europian...

Dervishi: Si të mbroheni nga abuzimi gjatë përmbarimit

'Shkurtohen afatet e shqyrtimit gjyqësor' Kreditë e këqija? Duhet përmbarim efiçent  Disa ndryshime të rëndësishme ligjore të miratuara nga Kuvendi me propozim të qeverisë, iniciuar nga...

Kryemadhi: Shqipëria i vetmi vend, që shqiptarët ushqehen me më pak...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një intervistë dhënë në emisionin “Opinion” ka deklaruar se situata ekonomike në vend është alrmante. Znj. Kryemadhi, mazhoranca ka refuzuar...

Jacques Attali: Gjermania s’duhet ta harrojë borxhin e madh që solli...

  Intelektuali francez Jacques Attali, ish këshilltar i François Mitterrandit, thote se Gjermania nuk duhet të harrojë se ishte falja e borxhit në vitin 1954, që...

Duma: Çfarë do ndodhë në protestën e 18 Shkurtit, dhe kë...

Sekretarja e marrëdhënieve me Publikun në PD gjykon se opozita dhe qytetarët shqiptarë po bëjnë betejë për të përballuar një nga momentet më të...

Milo: Shtetet e huaja, dosje për politikanë të lidhur me krimin

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo thotë se vendet e huaja kanë dosje për politikanët shqiptarë të lidhur me krimin e organizuar apo të korruptuar....

Floriana Garo: Jeta është treguar bujare me mua

Padyshim moderatorja e njohur Floriana Garo është një nga vajzat më simpatike dhe të dashura të ekranit tonë. E ëmbël dhe me një buzëqeshje...

EKSKLUZIVE- Eduard Kukan: Opozita ta sfidojë Qeverinë në Parlament, jo në...

  Flet për "Koha Jonë" Eurodeputeti Eduard Kukan: Shqipëria duhet të jetë e përgatitur për flukset e mundshme të migracionit dhe për trajtimin e çështjeve...

Mediu: “Veprimet e paarsyeshme dëmtojnë PD, opozita kërkon Qeveri Teknike”

Flet për "Koha Jonë", kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu: ''Çdo veprim i paarsyeshëm do të dëmtonte vetë PD-në'' Intervistoi: Redjon Shtylla Pas ligjit të dekriminalizimit,...

Laura Mersini, shkencëtarja shqiptare që ka luhatur teorinë e “Big Bang-ut

  Shkencëtarja e njohur shqiptaroamerikane Dr. Laura Mersini flet lidhur me teorinë e saj të "multiversit", dallimin e shkencës nga religjioni, spekulimet rreth çmimit Nobel...

EDITORIAL

FORUM